Radomljani, ki domače tekme igrajo v Domžalah, so v prvem krogu navdušili z visoko zmago v Ljudskem vrtu, ko so Maribor ugnali s 3:0, tokrat pa so se pred porazom rešili tik pred koncem rednega dela. V prvem polčasu si nobena ekipa ni priigrala prave priložnosti. Gostje so bili nekoliko konkretnejši, imeli tudi rahlo terensko premoč, vendar pa zares Emila Velića niso ogrozili. Enako velja tudi za Matjaža Rozmana na drugi strani.

Bolje so sicer drugi polčas začeli nogometaši Kalcerja, toda v 53. minuti je njihova obramba klonila. Na levi strani je Ivan Božić zaposlil Chukwubuikema Ikwuemesija, ki se mu je odprlo veliko prostora. Nigerijec je podal v sredino, kjer prvi strelec druge lige v minuli sezoni Tin Matić ob neodločnem Vicku Ševelju s pomočjo vratnice potisnil žogo v mrežo.

Celjani so v nadaljevanju zapravili nekaj priložnosti oziroma so se znašli v situacijah, iz katerih bi lahko iztržili več, v 90. minuti pa so gostitelji iz praktično svoje edine prave priložnosti izenačili. Najprej je v 90. minuti žogo po strelu Madžida Šošića Rozman odbil v prečko. Po kotu je Šošić z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Ivan Ćalušić. Z glavo je žogo podal pred gol, kjer je bil neoviran rezervist Rok Jazbec, ki jo je preusmeril za Rozmanov hrbet.

V soboto bo Maribor gostil Gorico, tri tekme pa bodo v nedeljo. Olimpija prihaja v Sežano, Koper v Ljubljano k Bravu, za konec kroga pa bo Mura gostila Domžale.