Kapetan Celja Mitja Lotrič (drugi z desne) se skupaj s soigralci veseli gola odločitve. Lotrič je potrdil odlično strelsko formo in zabil še 14. prvenstveni zadetek, hkrati pa je 25-letnik tudi prvi podajalec lige z 10 asistencami. Foto: www.alesfevzer.com

Celjani so silovito začeli tekmo, saj je Dario Vizinger v uvodnih minutah dvakrat nevarno zapretil. V peti minuti je njegov poskus po utekanju za hrbet domače obrambe za las zletel mimo desne vratnice Nejca Vidmarja.

Celjani s polnim izkupičkom iz Stožic

Lotrič Celjane povedel v vodstvo
Malo pozneje pa vodstvo gostov. Po blokirani oziroma osvojeni žogi Vizingerja se je ta odbila do Mitje Lotriča, ki jo je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora pospravil ob Vidmarjevi desni vratnici v mrežo.

Vukušić v 40. minuti zgrešil "nemogoče"
Olimpija je po hladni prhi vzpostavila ravnotežje in si priigrala nekaj polpriložnosti, a so Celjani brez težav odbili vse poskuse. Na drugi strani so varovanci Dušana Kosića pretili iz protinapadov. Luka Kerin je v 34. minuti precej namučil Vidmarja. V 40. minuti je Luka Menalo po desni strani prodrl v kazenski prostor gostov, nato pa podal na drugo stran, kjer osamljenemu Anteju Vukušiću žoge s kakšnih dveh metrov ni uspelo pospraviti v prazna vrata.

Luka Kerin stresel vratnico
Že v naslednjem napadu pa nova velika priložnost Celjanov. Najprej je Vidmar ubranil poskus Vizingerja, nato pa je Kerin iz neposredne bližine stresel še vratnico. Ostalo je pri minimalnem vodstvu Celjanov. Olimpija je imela žogo nekaj več v nogah (posest 54:46), a Celje je bilo nevarnejše – skupaj streli 9:5, v okvir vrat 4:2.

Vratar Rozman ubranil enajstmetrovko Čekićiju
Začetek drugega dela je bil bistveno bolj umirjen. Domači so imeli pobudo, a so se gostje brez večjih težav branili. V 72. minuti je Vukušić ob dvoboju z Josipom Čalušićem "hitro padel" v kazenskem prostoru, tako da je sodnik Nejc Kajtazović pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Endri Čekići, vendar ga je Matjaž Rozman "prebral" in ubranil njegov strel.

Brecl žogo izbil z golove črte
Olimpija je v končnici tekme pritisnila. V 82. minuti je Amadej Brecl izbil žogo z golove črte in tako preprečil izenačenje. Tudi zadnje minute so bile za Celjane težke, a so vzdržali. Končna statistika: posest žoge 58:42, skupaj streli 15:10, v okvir vrat 5:4 – vse za varovance Safeta Hadžića, kar pa je slaba tolažba.

Bobičanec zrežiral novo zmago Mure
Sorodna novica "Čarno-bejla" evforija – Mura prodala skoraj 10.000 vstopnic za tekmo brez gledalcev
Okrog 10 tisoč prodanih virtualnih vstopnic, 10-minutni ognjemet in organizirano navijanje Black Gringosov za ograjo stadiona Fazanerija. Mursko Soboto trese navijaška mrzlica, Mura pa je v osmih dneh dobila vse tri pokoronske tekme. Foto: www.alesfevzer.com

Tekma med Muro in Sežano namesto ob 20.00 šele ob 21.30
V sobotni večerni tekmi se od 21.30 naprej merita Mura in Sežana. Tekma na Fazaneriji bi se morala začeti ob 20.00, a zaradi zastoja na primorski avtocesti Kraševcem ni uspelo pravočasno priti na tekmo v Prekmurje.

Bobičanec in Gorenc kronala premoč Mure
Muraši so odločno začeli srečanje in premoč kronali v 20. minuti, ko je odbita žoga na robu kazenskega prostora prišla do Luke Bobičanca, ki jo je "s prve" poslal v levi spodnji kot Davida Šugića.

V tem času se je na nebu nad Fazanerijo razlegal 10-minutni ognjemet, za katerega so poskrbeli vneti navijači Mure, ki so pokupili okoli 10 tisoč virtualnih vstopnic. Za dobro mero se je organizirana navijaška skupina Black Gringos zbrala na stranici, od koder je neoviran pogled na igrišče in vseskozi bučno navijala - uradno izven območja stadiona.

Domači so vodstvo povišali v 33. minuti. Po akciji iz kota je s "polškarjicami" s pomočjo vratnice zadel Jan Gorenc za 2:0, kar je bil tudi izid polčasa.

Luka Bobičanec je v petih dneh na dveh tekmah dosegel 4 gole za Muro, ki jo je popeljal v finale pokala in poskrbel za tri dragocene točke v prvenstvu. Foto: www.alesfevzer.com

Sežana z dvema goloma v dveh minutah izenačila
Tabor je v nadaljevanju hitro izničil vodstvo domačih. Najprej je v 52. minuti Stefan Stevanović Matka Obradovića matiral z diagonalnim strelom z leve strani, nato pa je "vajo" dve minuti kasneje ponovil še Leon Sever, ki mu je podal Dominik Mihaljević.

"Bobi" udaril z evrogolom
Odločitev je padla v 76. minuti, ko je razigrani Luka Bobičanec sprožil z 20 metrov in njegov projektil je končal v levem zgornjem kotu sežanskih vrat. Izreden zadetek 27-letnika iz Čakovca, ki je odločil že torkov polfinale Pokala Slovenije na Brdu.

A Sežanci se niso predali - Dino Stančić je z glavo zatresel za 3:3, a iz prepovedanega položaja, tako da je Mura le prišla do že tretje pokoronske zmage. Ne nazadnje so bili statistično nogometaši Mure podjetnejši: streli v okvir vrat 8:3, vsi poskusi strelov 19:9. Čarno-bejli so zdaj še zgostili prostor v vodilni peterici, saj na 5. mestu za vodilno Olimpijo zdaj zaostajajo 9 točk.

Pred nedeljskim obračunom Maribora in Aluminija

V nedeljo prenos Maribor – Aluminij na TV Slovenija 2
Krog se bo končal v nedeljo ob 20.30, ko bo Maribor pred kamerami TV Slovenija 2 in MMC-ja gostil Aluminij.