Po porazu s Celjem žvižgi za prvake v Lj. vrtu
Rebernik Aluminij zagotovil točko v Velenju
Trener Rožman zadovoljen s točko proti Gorici
Drugi zaporedni poraz Maribora

Že v torek sta bili odigrani dve tekmi 34. kroga. Krško je doma pred 900 gledalci z 2:0 odpravilo zadnjeuvrščene Radomlje, Koper pa je po golu Hodžića preprečil zmago Olimpije na Bonifiki (1:1).

V sredo so bile na sporedu še tri tekme, prvi dve med Domžalami in Gorico ter velenjskim Rudarjem in Aluminijem (2:2) sta se končali z remijem, sklepno tekmo kroga so v Ljudskem vrtu dobili Celjani.

Novi državni prvaki so doživeli drugi zaporedni poraz, v prejšnjem krogu jih je s 3:1 premagal Aluminij. Prvi polčas je v Ljudskem vrtu ponudil izenačeno igro z malo priložnostmi. Vratarja nista imela pravega dela, saj resnega strela na gol ni bilo. Šele v 37. minuti so Mariborčani resneje ogrozili vrata gostujoče ekipe. Marcos Tavares je z leve strani podal v kazenski prostor, Dino Hotić pa je s 15 metrov streljal mimo leve vratnice. Tudi v drugem polčasu so gledalci videli malo dobrega nogometa. V 52. minuti se je Goran Cvijanović odločil za strel z 20 metrov in žogo poslal čez vrata, gostiteljem se je pomanjkanje pobude maščevalo v 57. minuti, ko so Celjani izvedli obetaven napad. Elvedin Džinić je z desne strani podal Lovru Cveku, ta pa je z 18 metrov sprožil strel in zadel desni kot vrat vratarja Marka Obradovića.

Mariborčani so hiteli po izenačenje, toda napadi in streli proti celjskim vratom niso bili natančni. Celjani so zmago potrdili v 84. minuti, ko je z desne strani sprožil Matej Podlogar, žoga je zadela desno vratnico in se odbila v Adisa Hodžića, ki jo je nesrečno poslal v lastno mrežo.

Remi Domžal in Gorice
Nogometaši Domžal in Gorice so se na Ptuju razšli z 1:1, kar pomeni, da dva kroga pred koncem Domžale in Gorico še vedno loči le točka. Domžalčani so bili večino tekme boljši tekmec, do izenačenja pa prišli šele v zadnjih trenutkih obračuna. Goričani so povedli v deseti minuti, ko je z glavo svojo mrežo nesrečno zadel Gaber Dobrovoljc, potem ko je v kazenski prostor žogo poslal Rifet Kapić s prostega strela z desne strani. V drugem polčasu so imeli večino časa žogo v svoji posesti Domžalčani, a dolgo niso znali prelisičiti goriške obrambe, trikrat so zadeli okvir vrat. V končnici tekme jim je le uspelo zatresti mrežo, in sicer v 87. minuti, ko je po podaji Alvara Brachija žogo z glavo v mrežo preusmeril Žan Žužek za končnih 1:1.

Rebernik poskrbel za točko v Velenju
Remi je bil tudi v Velenju, kjer je Rudar gostil Aluminij (2:2). Za končni izid sta ekipi poskrbeli že v prvem polčasu. Povedli so gostje prek Mihaela Rebernika v 18. minuti, v 29. minuti je Bojan Vručina z glavo izenačil, isti igralec pa je v 31. minuti še podal za drugi zadetek gostiteljev, ki ga je dosegel Darko Zec, prav tako z glavo. Kidričani, ki so imeli v prvem polčasu celo več strelov na gol, so izid izenačili v 38. minuti, ko je znova zadel Rebernik. Nadaljevanje je bilo manj razburljivo. Obe ekipi, predvsem domača, sta prišli še do nekaj strelov, a so bili ti preslabi za spremembo izida.