Celjski kapetan Sebastjan Gobec je edini igralec v letošnji sezoni, ki je z bele točke premagal Krkinega vratarja Matka Obradovića - in to celo dvakrat, saj je novomeškega vratarja ukanil že avgusta. Preostale tri 11-metrovke je Obradović ubranil. Foto: Aleš Fevžer
Goli iz Novega mesta: Krka – Celje

V 83. minuti je kazalo, da bodo gostitelji brez večjih težav osvojili poln izkupiček točk - po zadetku Saše Ranića in golu Maria Carevića neposredno iz kota so vodili že z 2:0 - in se tako še nekoliko bolj odlepili od zadnjeuvrščenega Triglava, a so nato v zaključku tekme odpovedali in gostom dovolili velik povratek.

V 87. minuti ga je začel celjski kapetan Sebastijan Gobec, ki je bil natančen z bele točke, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen storil vratar Matko Obradović. Ta je sicer v 71. minuti ubranil 11-metrovko Benjaminu Verbiču, ki pa je v 88. minuti domačega vratarja vendarle premagal. Obradović je najprej z izjemno obrambo preprečil izenačenje, a je bil Verbič na pravem mestu in je žogo poslal v prazno mrežo za končnih 2:2.

Olimpija ostaja med elito
Celjani so z neodločenim izidom na prvenstveni lestvici ohranili prednost šestih točk pred Krko. Z remijem na tekmi v sredo pa si je obstanek v Prvi ligi TS zagotovila Olimpija, ki je zašla v hudo rezultatsko krizo. Namreč, Ljubljančani so na zadnjih 11 tekmah slast zmage okusili zgolj enkrat, na zadnjih osmih tekmah pa so kar sedemkrat izgubili.