Aluminij je že v drugi minuti prišel do lepe priložnosti, saj se je po napaki celjske obrambe Luka Štor znašel sam pred golom, a se je z dobrim posredovanjem izkazal vratar Metod Jurhar.

Grofje so sicer daljše obdobje prvega dela obvladovali sredino igrišča, v konici napada pa so v odsotnosti kaznovanega napadalca Daria Vizingerja delovali precej anemično.

Aluminij bližje zmagi v Celju

Jurhar ubranil nevarna poskusa Horvata in Leka
Aluminij je sredi drugega dela močno pritisnil na domačo obrambno vrsto, ki jo je uspešno reševal Jurhar. Ta se je izkazal v 62. minuti, ko je žogo po prostem strelu Lucasa Horvata z 18 metrov potisnil čez prečko. V 68. minuti je s hitro reakcijo nato ujel strel Nikole Leka iz bližine.

Stojinović meril mimo gola
V zaključku tekme je v vročih in vlažnih razmerah na obeh straneh padel ritem igre. Kljub temu so si domači ustvarili eno svojih redkih pravih priložnosti. Dušan Stojinović je bil po podaji iz kota najvišji v osrčju kazenskega prostora, a njegov strel z glavo je zletel mimo gola. Še končna statistika: posest žoge 50:50, streli 12:6, v okvir vrat 6:2 ‒ oboje za Aluminij, ki bo vsaj do nedelje sam ostal na vrhu lestvice.