Domžalčani so znova le pet točk za Mariborom. Foto: MMC RTV SLO
Damir Rob
Trener Nafte Damir Rob s svojimi varovanci ni nadaljeval pozitivne serije, potem ko so Lendavčani v zadnjih dveh krogih zmagali v Mariboru in doma remizirali proti Triglavu. Foto: MMC RTV SLO
Zmagi Celjanov in Domžal

Preostala tri srečanja bodo v soboto. Derbi bo v Kopru, kamor prihaja vodilni Maribor. To tekmo si boste lahko ogledali tudi na TV Slovenija 2 in MMC-jevem portalu.
Mojstrska podaja Zatkovića s peto
Domžalski trener Darko Birjukov je na tekmi proti Hitu Gorici zaradi zdravstvenih težav in kazni pogrešal kar 10 nogometašev. Prvo nevarnejšo akcijo so gledalci videli v 30. minuti, ko je Damir Pekič nekoliko z leve strani streljal proti golu, zadetek pa je na golovi črti preprečil Admir Kršić. A še pred koncem polčasa so Domžalčani vendarle povedli. Matic Seferović je podal pred vrata z desne strani, tam pa je nespretno posredoval Rok Buzeti in poslal žogo v lastno mrežo.

Novogoričani bi lahko že v prvi minuti drugega dela izenačili, ko je po prostem strelu z glavo poskusil Nejc Mevlja, vendar je žoga ob posredovanju Nejca Vidmarja zadela le vratnico. V 65. minuti je domači vratar napravil veliko napako, žogo oddal do samega Vita Pluta, a ta v dvoboju iz oči v oči z njim ni bil uspešen.

V zaključku tekme so Novogoričani ostali na igrišču le z deseterico, saj si je v 75. minuti William Franklin Vicente prislužil svoj drugi rumeni karton. V sodnikovem podaljšku je zmago Domžal potrdil Juninho, ki je unovčil sijajno podajo Mitje Zatkoviča s peto v globino.
Krajcer najprej v prečko, nato še v mrežo
Celjani so imeli pod vodstvom trenerskega dvojca Damjan Romih-Simon Rožman v sicer slabem prvem polčasu kmalu po sodnikovem žvižgu priložnost, ki jo je zapravil Roman Bezjak.
V nadaljevanju so poskusili še nekajkrat, Lendavčani pa so bili nevarni predvsem po zaslugi Zorana Lesjaka in Agima Ibraimija, toda tudi njuna strela nista končala v mreži. Zato pa so domači povedli v 44. minuti. Bojan Matjašec je v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Bezjaka, enajstmetrovko pa je zanesljivo izvedel izkušeni Zoran Pavlović.

Začetek 2. polčasa je bil bolj razburljiv, saj sta obe ekipi konkretno napadli in sprožili kar nekaj nevarnih strelov. Najbolj nevarno je bilo v 53. minuti, ko je Gorazd Zajc streljal iz bližine, a se je z izvrstno obrambo izkazal Aleš Ajlec. V 70. minuti je Marko Krajcer s prostega strela zadel prečko.

Štiri minute pozneje se je v gneči najbolje znašel Zajc in povišal na 2:0, kmalu zatem pa je Krajcer po udarcu iz kota z glavo postavil končni izid tekme.