Benjamin Morel je v 8. minuti izkoristil najstrožjo kazen za Domžale, ob koncu tekme pa je z močnim strelom omogočil še drugi gol. Foto: www.alesfevzer.com
Domžale slavile v Velenju

Četa Luke Elsnerja zdaj po uspešnem evropskem poletju vse moči usmerja v domače prvenstvo, kjer bi lahko mešali načrte tudi prvaku Olimpiji in Mariboru.

Kašnik podrl Vetriha za najstrožjo kazen
Domžale so prvič igrale v belih dresih oz. tretji barvi, za prvi gol v novi opravi pa je z 11-m v 8. minuti poskrbel Benjamin Morel. Domači kapetan David Kašnik je namreč v kazenskem prostoru podrl Amedeja Vetriha in sodnik Roberto Ponis je pokazal na belo točko, s katere je bil suveren Francoz.

Juninho po odbitku potrdil zmago
V nadaljevanju so gostje nadzorovali potek igre na stadionu Ob jezeru in bi morali že pred končnico razčistiti vse dvome o zmagovalcu edine nedeljske tekme 4. kroga Prve lige.

V 86. minuti je nevarno sprožil Morel, vratar Matej Radan je žogo le odbil do Juninha in prekaljeni domžalski Brazilec je postavil končnih 2:0. Juninho je dosegel že tretji gol v sezoni in se je na vrhu lestvice strelcev pridružil Sandiju Arčonu (Gorica) in Lovru Čirjaku (Celje).

Derbi tudi dvoboj za vrh lestvice
Rudar v naslednjem krogu igra pri Olimpiji, Domžale pa doma proti Kopru. Ravbarji so še neporaženi v domači sezoni in so skočili na 2. mesto s točko zaostanka za Olimpijo, ki jo v ponedeljek čaka derbi pri Mariboru.