Mariborski nogometaši se zasluženo veselijo naslova. Z zmago v Hervis pokalu Slovenije 23. maja bi po letih 1997 in 1999 tretjič osvojili dvojno krono. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Maribor - Triglav
Etien Velikonja je v prvem polčasu zadel dvakrat, v drugem pa še enkrat. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Darko Milanič
Darko Milanič se je po tekmi znašel v zraku. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj

Z naše strani je bila to danes čudovita tekma, dominirali smo od začetka, si priigrali veliko število priložnosti, osemkrat zadeli, kar je rekord sezone, tako da sem zelo zadovoljen. Fantje si za današnjo zmago, za praznik, ki so ga priredili navijačem, in za celo sezono zaslužijo čestitke.

Mura 05
Nogometaši Mure se še vedno borijo za nastope v Evropi. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Slavje mariborskih nogometašev
Brez zadetkov v Celju
Eterović zadel za zmago Mure

Danes sta bili še dve srečanji: Mura - Rudar in Celje - Gorica. Na prvem so z 1:0 slavili gostitelji, drugo pa se je končalo brez zadetkov.
V petek je v 31. krogu Prve lige si Olimpija z 1:0 ugnala Nafto, v soboto pa Koper z 2:1 Domžale.

Razigrani Velikonja
Kljub mrzlemu vremenu se je v Ljudskem vrtu zbralo približno 4.500 gledalcev. Videli so izjemno učinkovito igro domačih, ki so izdatno napolnili mrežo zadnjeuvrščenega moštva in potrdili prevlado na domačih nogometnih igriščih. Zdaj imajo priložnost za lov na rekordno prednost. V sezoni 1999/2000 so imeli kar 19 točk prednosti pred drugouvrščenim moštvom.

V igri mačke z mišjo so Mariborčani hitro začeli pritiskati, gostje so bili prisiljeni braniti lastna vrata. Pot k potrditvi naslova je v 14. minuti "trasiral" Etien Velikonja. Zoran Lesjak se je s 25 metrov odločil za strel, Velikonja je žogi spremenil smer in ugnal Darjana Curanovića. Velikonja je odlično reagiral tudi tri minute pozneje, ko je po podaji Gorana Cvijanovića žogo poslal v mrežo z glavo. Edino pravo priložnost so gostje imeli v 24. minuti. Dejan Burgar se je znašel pred Markom Pridigarjem, a je ta s hitrim posredovanjem žogo izbil.

Ibraimi na 7:0 povišal neposredno iz kota
Za novo domače veselje je poskrbel Agim Ibraimi v 35. minuti. Stekel je po desni strani, močno streljal in zadel nasprotni kot. Za četrti gol so poskrbeli kar gostje. Martin Šušteršič je skušal posredovati pred Velikonjo, a je bil nespreten in žogo z glavo poslal v domačo mrežo.
Mariborčanov visoko vodstvo ni zadovoljilo. V 55. minuti je na 5:0 povišal Aleksander Rajčević. Izjemen strelski dan je potrdil Velikonja, za enega najlepših trenutkov pa je v 80. minuti poskrbel Ibraimi, ki je dosegel zadetek neposredno iz kota. Visoko zmago je potrdil Dalibor Volaš.

Rezervist Eterović junak v Fazaneriji
Edini zadetek v Murski Soboti je dve minuti pred koncem dosegel Mate Eterović. V deževnem vremenu in na spolzkem igrišču so imeli prvo veliko priložnost v 22. minuti Velenjčani, a se je po strelu Luke Majcna z 12 metrov izkazal vratar Filip Draković. Pri domačih je dve priložnosti zapravil Mitja Lotrič.
V 36. minuti je obrambi pobegnil Nusmir Fajić in preigral tudi vratarja Bobana Savića, ta pa ga je zrušil in sodnik je pokazal na belo točko. Savić je dobil rdeč karton, a je Fajić z 11-metrovke zadel le vratnico. V 60. minuti je Fajić zatresel velenjsko mrežo, toda sodnik je gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Vratar Gregor Fink je nekajkrat rešil goste, nemočen pa je bil po podaji Dragana Jelića z desne strani in strelu rezervista Eterovića z glavo.

Najbližje golu v Celju Bezjak
Celjani in Novogoričani maloštevilnim gledalcem na celjskem stadionu niso ponudili veliko nogometnih užitkov. Še najbližje zadetku so bili domači po pol ure igre, ko je Roman Bezjak stresel okvir vrat. Zadnje minute so domači odigrali brez izključenega Alena Romiha (zaradi prekrška nad Andrejem Komcem je prejel drugi rumeni karton), a belo-modri številčne prednosti niso znali unovčiti.

31. krog:
MARIBOR
- TRIGLAV 8:0 (4:0)
4.500; Velikonja 14., 17., 68., Ibraimi 35., 81., Šušteršič 42./ag, Rajčević 55., Volaš 89.
Maribor: Pridigar, Vidović, Milec, Ibraimi ( 89./Črnic), Velikonja, Cvijanović, Rajčević, Viler, Lesjak ( 58./Tavares), Berić ( 67./Volaš), Mertelj.
Triglav:
Curanović, Stjepanović , Ovčina, Burgar, Krcić, Dolžan, Diallo, Đurić ( 46./Jelar), Đurković, Šušteršič, Levstek ( 46./Jožef 72./Koli).
Sodnik: Roman Glažar (Ptuj)

MURA 05 - RUDAR 1:0 (0:0)
1.000; Eterović 89.
RK: Savić 36./Rudar
Fajić (Mura) je v 39. minuti zastreljal 11-metrovko.
Mura 05: Draković, Cipot, Bohar, Lotrič ( 61./Sreš), Travner , Fajić, Janža , Jelić, Dodlek ( 66./Kouter), Maruško, Kous ( 83./Eterović).

Rudar: Savić , Jeseničnik , Majcen ( 71./ Trifković), Črnčič, Krefl ( 37./Fink), Purišić, Berko, Podlogar ( 66./ Rotman), Žinko, Klinar, Dedić.
Sodnik: Mitja Žganec (Ljubljana)

CELJE - HIT GORICA 0:0
300 gledalcev
RK: Romih 88./Celje
Celje: Mujčinović, Krajcer, Romih , Bezjak, Bakarić, Škafar ( 58./Krljanović), Gaber , Gobec, Centrih, Močić ( 90./T. Kotnik), Vidmajer ( 51./Verbič).
Hit Gorica: Brljak, Komac, Vetrih, Vicente ( 62./Arčon ), Galešić ( 79./Martinović ), Buzeti, M. Mevlja, Ndiaye ( 60./Kovačević), K. Jogan, Celcer, Gregorič.
Sodnik:
Andrej Žnidaršič (Kranj)

Odigrano prej:
LUKA KOPER
- DOMŽALE 2:1 (2:0)
600; Hasić 16./11-m, Brečević 34.; Vrhunc 77.

OLIMPIJA - NAFTA 1:0 (0:0)
500; Valenčič 83.

MARIBOR 31 22 6 3 77:30 72 OLIMPIJA 31 16 7 8 51:34 55 MURA 05 31 15 5 11 42:39 50 HIT GORICA 31 13 9 9 44:32 48 LUKA KOPER 31 13 9 9 43:33 48 RUDAR 31 10 9 12 48:43 39 DOMŽALE 31 10 6 15 36:47 36 CELJE 31 8 9 14 36:44 33 NAFTA 31 5 9 17 30:58 24 TRIGLAV 31 6 5 20 15:61 23