V šestih spomladanskih krogih je Olimpija osvojila le eno točko, Aluminij pa deset. Foto: www.alesfevzer.com
Leon Benko
18. septembra je bilo v 9. krogu v Kidričevem 0:3 za Olimpijo, ki je dober mesec pozneje tam dobila tudi tekmo četrtfinala Pokala Slovenije z 1:4. Foto: www.alesfevzer.com
Slobodan Grubor
Izjave po tekmi Aluminij - Olimpija
Zadetki s tekme Kalcer Radomlje - Rudar
Po porazu Olimpije: "Igralci ne verjamejo več vase"

Ljubljančani so v 39. minuti sicer povedli, po podaji Andraža Kirma z desne strani je iz bližine v prazno mrežo zadel Leon Benko. V 77. minuti je po hitrem (pol)protinapadu z nekaj metrov izenačil Blaž Kramer, ki je v mrežo pospravil žogo po podaji Lovra Bizjaka z leve strani. Le šest minut pozneje pa so gostitelji zadeli še enkrat. S 14 metrov je z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom v zgornji kot pod prečko lepo meril rezervist Žiga Škoflek.
V 1. polčasu prevladovala Olimpija, v 2. Aluminij
Olimpija je prevladovala v prvem polčasu, že po pičlih tridesetih sekundah se je Benko znašel v lepi priložnosti, a je s 16 metrov streljal visoko čez vrata. Ljubljančani so imeli v nadaljevanju jalovo premoč, konkretnih akcij pa v uvodnih tridesetih minutah niso izpeljali. Obrambno naravnani Kidričani so se pomaknili na svojo polovico igrišča in priložnosti iskali v bliskovitih nasprotnih napadih. Zelo nevarnega so izpeljali v 25. minuti, ko je po levi strani prodrl Bizjak, njegov predložek do Francesca Tahiraja pa je Dino Štiglec v zadnjem trenutku izbil v kot.

Varovanci Marijana Pušnika so bili veliko konkretnejši v zadnje četrt ure prvega polčasa. V 30. minuti se je Kirm znašel povsem sam pred vrati Aluminija, njegov poskus pa je bravurozno ustavil vratar Luka Janžeković, ki se je izkazal tudi pet minut pozneje po strelu Benka z 18 metrov. V 39. minuti je bil nato nemočen, gostje so se izognili prepovedanemu položaju in na odmor odšli z vodstvom z 1:0.

Gostitelji so spodbudno začeli drugi polčas in si takoj priigrali obetavno akcijo, poskus Tahiraja nekoliko z leve strani je zletel mimo vrat. V nadaljevanju so bili nogometaši Aluminija več pri žogi in pogumno igro kronali s preobratom za sedmo zmago v letošnji sezoni.

Rudar prekinil niz treh zaporednih porazov
Zadnja tekma 27. kroga med Kalcerjem Radomljami in Rudarjem se je končala z zmago gostov z 1:5. John Mary je od 17. do 21. minute dosegel zelo hiter hat-trick za vodstvo z 0:3. Najprej je mrežo zatresel z glavo, nato je kaznoval veliko napako Lea Ejupa, ki je slabo podal žogo svojemu vratarju, nato pa je bil v drugem poskusu uspešen še v gneči v kazenskem prostoru.
Za slavje Velenjčanov, ki so prekinili niz treh zaporednih porazov, sta zadela še Stjepan Babić s prostega strela in s 15 goli najboljši strelec lige Dominik Glavina. Bojan Vručina je stresel tudi vratnico.