Vijoličasti so ubili dve muhi na en mah, saj so premagali večne tekmece in prevzeli vodstvo na lestvici. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Viole
Navijači Maribora so prižgali nekaj bakel. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
87. derbi pripadel Mariborčanom
Vodilni gol Mariborčanov
Prihod Viol v Ljubljano

Edini gol je padel v 27. minuti, ko je Berič po akciji Marcosa Tavaresa in Rajka Repa matiral Damirja Botonjiča. Zmaji so v okvir vrat sprožili strel več (5:4), nekoliko več so imeli tudi žogo v svojih nogah (52:48), še najbližje izenačenju pa so bili v sodnikovem podaljšku, ko je Boban Jovič zadel prečko. Zaostalo tekmo 4. kroga Prve lige si je ogledalo okoli 9.000 navijačev, ki pa ob poostrenih varnostnih razmerah niso povzročili večjih incidentov.

Tavares, Rep in Berič kaznovali napako Joviča
V uvodnih 10 minutah so bili nekoliko nevarnejši zmaji, ki so prek Zorana Zeljkoviča in Toma Šokote sprožili dva močna strela proti mariborskim vratom, a sta poskusa zletela mimo vrat Marka Pridigarja. V 26. minuti je po podaji Ermina Rakoviča Zeljkovič meril pod prečko, vendar je bil Pridigar na mestu. Že naslednja akcija pa je prinesla vodstvo vijoličastih. Marcos Tavares je 20 metrov od ljubljanskih vrat ukradel žogo Bobanu Joviču in v ogenj poslal Rajka Repa, ki je ustreli z leve strani, Damir Botonjič je žogo odbil, vendar le do Roberta Beriča, ki jo je z okoli 10 metrov po sredini gola poslal v mrežo.

Ocena 1. dela: Moštvi bi lahko pokazali več
V nadaljevanju je Olimpija zaman poskušala izenačiti, saj so se njene akcije končale precej pred mariborskim kazenskim prostorom. Nič več niso pokazali vijoličasti, tako da se izid do odmora ni spremenil. Še statistika 1. polčasa: 54:46 posest žoge in 3:2 streli v okvir vrat - oboje v korist zelenobelih.

Pridigar dobil dvoboj s Škerjancem
Olimpija si je v 50. minuti priigrala lepo priložnost za izenačenje. Davor Škerjanc je na daljši vratnici prejel podajo Alena Vučkiča z leve strani, a mu je Pridigar zaprl kot in odbil žogo. Malo kasneje je na drugi strani Aleš Mertelj sprožil z okoli 30 metrov, Botonjič pa je s parado preprečil najhujše.

Filipoviču in Joviču prečka preprečila evrogol
V 67. minuti je Peter Stojanovič na levem boku uspel prebiti obrambo gostov in podati v sredino, kjer pa je Zeljkovič žogo poslal "med oblake". Stojanovič je v 74. minuti močno sprožil z okoli 20 metrov, toda vrata zgrešil za kakšen meter. Bolj natančen je bil 10 minut kasneje Željko Filipovič, ki je nenadoma udaril z več kot 30 metrov in stresel prečko. Le malo je manjkalo do evrogola! V isti akciji se je priložnost ponudila še Beriču, a je preveč okleval. V sodnikovem podaljšku bi se "krivec" za zadetek gostov Jovič skorajda odkupil za napako, saj je njegov udarec z okoli 20 metrov ustavila prečka. Žoga se je odbila pol metra od golove črte, tako da se je Maribor veselil še 40. zmage na večnih derbijih.

V videonovicah desno si oglejte prihod Viol v Ljubljano in vodilni zadetek Roberta Beriča.

Spodaj si oglejte nekaj utrinkov s 87. večnega derbija.