Damir Pekič v Domžalah doživlja drugo pomlad. Foto: MMC RTV SLO
Lendavčani se vzpenjajo
Domžale na vrhu najmanj en dan

Mož odločitve na težkem in razmočenem igrišču v Domžalah je bil Damir Pekič, ki je v 40. minuti izkoristil podajo iz avta in ob neodločni goriški obrambi z diagonalnim strelom matiral Vasjo Simčiča. Domžalčani so bili občutno boljši tekmec, tako da bi bila njihova zmaga lahko še višja. Varovanci Darka Birjukova so tako po 2. krogu znova vodilno moštvo.

Lendavčani iz Celja s polnim izkupičkom
Nafta se je prebila na 2. mesto z zmago v Celju (2:4). Bolje so začeli domači, saj so povedli v 7. minuti, ko je Rok Štraus izkoristil enajstmetrovko, ki jo je z nepravilnim posredovanjem zakrivil Stjepan Caban. Zadetek je dal krila Celjanom, a premoči niso kronali z drugim golom. Zato pa je uspelo izenačiti gostom - Jože Benko je v kazenskem prostoru prejel podajo Bojana Matjašeca in s silovitim strelom matiral Amela Mujčinoviča. Ta je do polčasa klonil še enkrat, saj je Ivan Filipovič izkoristil zmedo v domačem kazenskem prostoru.

Vinko zadel iz prepovedanega položaja
V 54. minuti je domačim uspelo izenačiti, potem ko je Roman Bezjak preusmeril močan strel za hrbet Tomaža Murka. Odločitev o zmagovalcu je padla v 81. minuti, strelec pa Vedran Vinko, ki je bil v nedovoljenem položaju, a je piščalka sodnika Dragoslava Periča ostala nema. Malo pozneje je bil zaradi ugovarjanja izključen Sebastjan Gobec, s čimer je bila usoda domačih tako rekoč zapečatena. Izid tekme je v 4. minuti sodnikovega podaljška postavil Miha Kokol.