Mlinarji so tako (seveda upoštevajoč lansko sezono) še desetič zapored neporaženi in so vsaj do nedelje (ko jih lahko prehiti le Olimpija) zavzeli vrh prvenstvene lestvice. Goričani so imeli precej priložnosti (in tudi devet kotov), toda bili so neučinkoviti. Dobro je svoje delo opravil tudi vratar Emil Velič. V strelih na gol je bilo razmerje 10:11, v strelih v okvir vrat 5:7.

V prvem polčasu (0:1) je bilo veliko prekinitev in malo pravih priložnosti. Nekaj več so jih imeli Goričani, a konkretnejši so bili Radomljani, ki so povedli v 25. minuti. Vicko Ševelj je preigraval v kazenskem prostoru in streljal, odbito žogo je iz obrata v gol s petih metrov potisnil Nedim Hadžić za svoj prvenec v Prvi ligi. Takoj v naslednjem napadu je sledil dober poskus Alessandra Ahmetaja od daleč, a je Velić strel ubranil.

Gorica je bila v prvi polovici prvega polčasa kar nevarna. Ob izteku 12. minute je veliko obetal prodor Luke Baruce in poskus Luke Vekića (zadnji trenutek je v prvi enajsterici zamenjal Etiena Velikonjo) iz bližine, v 17. minuti pa je znova lepo prodrl Baruca in sprožil nevaren diagonalen strel, vendar je žoga švignila malo mimo vrat.

Hadžić odločil obračun v Novi Gorici

V drugem polčasu je v 66. minuti po podaji Luke Cerarja, ki je z vstopom v igro poživil igro Radomelj, z glavo streljal Leon Sever, Uroš Likar je dobro posredoval. V zaključku tekme so Goričani dvakrat zapretili, a brez želenega učinka. V 75. minuti je po podaji z leve strani branilec Cerovec z glavo streljal preveč po sredi, Nejc Mevlja pa je sprožil močan strel s 30 metrov. Še prej je Leon Sever s 15 metrov ustrelil proti golu, Likar je mrežo ohranil nedotaknjeno.

V izdihljajih petminutnega sodnikovega dodatka je bil pred Likarjem sam Luka Cerar, toda streljal je čez gol.

Osrednja obračuna 3. kroga bosta v nedeljo – ljubljanski derbi (Olimpija – Bravo) v Stožicah in dvoboj lani najboljših ekip sezone Koper – Maribor.