Saar Fadida, 26-letni izraelski nogometaš, ki ima tudi francoski potni list, je pred letošnjo sezono okrepil Olimpijo (podpisal je dveletno pogodbo) in danes (v vlogi rezervista!) zablestel s tremi zadetki. Foto: www.alesfevzer.com

Generalka za torkovo tekmo 2. kroga kvalifikacij Lige prvakov (v Ljubljano prihaja Ludogorec) bi bila težko uspešnejša. Na večerni tekmi v Stožicah so državni prvaki suvereno upravičili vlogo favorita (streli 21:6, v okvir vrat 9:1, posest žoge 70:30), vsi zadetki pa so bili plod domiselnih akcij.

Prvi zadetek za Olimpijo je dosegel Mateo Karamatić po natančnem strelu z glavo. Foto: www.alesfevzer.com

Zadetka v prvem polčasu dosežena na isti način
Ob polčasu je bilo 2:0. Olimpija je povedla v 8. minuti, potem ko je Mateo Karamatić unovčil podajo Jorgeja Silve in zadel z glavo. Sodnik Slavko Vinčič se je odločil za ogled videoposnetka (VAR), ki je potrdil, da prepovedanega položaja ni bilo. Ob koncu prvega polčasa je Olimpija dosegla še en zadetek na podoben način, z desne je podal Svit Sešlar, z glavo pa zadel Saar Fadida, ki je v 14. minuti zamenjal poškodovanega Florucza.

Kombinatorna igra in trije zadetki ob koncu tekme
V drugem delu se izid dolgo ni spremenil, a Olimpija je imela še naprej premoč. Ob izteku 70. minute je Bristrič z zunanjim delom stopala poskusil presenetiti Roka Vodiška, ki je žogo odbil v vratnico. V 80. minuti sta Pedro Lucas in Rui Pedro v kazenskem prostoru izigrala obrambo gostov, strelec je bil Rui Pedro, ki je štiri minute pozneje podal pri drugem Fadidovem zadetku. Izraelec, ki je pred letošnjo sezono prišel v Ljubljano, je v 88. minuti po veliki napaki obrambe dosegel še svoj tretji gol. Prvič v zgodovini Olimpije se je zgodilo, da je rezervist dosegel hat-trick!

Petica za Olimpijo

Ratnik preprečil izenačenje
Rogaška, ki se je po 30 letih vrnila v elitno druščino (takrat je nastopala z imenom Steklar), se je bila prisiljena večji del tekme braniti, vseeno pa ni bila brez priložnosti. Sredi prvega polčasa je moral Marcel Ratnik žogo zbiti z golove črte, potem ko je po akciji iz kota poskusil hrvaški napadalec Vice Miljanić.

Radomlje so jo dobro odnesle
2. krog nove sezone sta na Bonifiki v vročem sobotnem popoldnevu odprla Koper in Radomlje, ob očitni premoči domačih se je končalo z 1:0. V 38. minuti je dvoboj odločil Andraž Ruedl. Bede Osuji je na desni strani preigral Marka Merdovića in podal pred gol, kjer je imel 19-letni Ruedl lahko delo za prvenec v Prvi ligi.

Koper je v 1. krogu premagal Olimpijo z goloma Mulahusejnovića in Nkade, danes pa je zadel najstnik Andraž Ruedl, kar je bil njegov prvi zadetek v Prvi ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Osuji sam pred Bašem, a je streljal mimo vrat
Koper je imel v nadaljevanju prvega polčasa še dve lepi priložnosti, najprej po podaji Omarja Correie Nardin Mulahusejnović, ob koncu 43. minute pa je bil Osuji po dvojni podaji z Mulahusejnovićem sam pred Luko Bašem, toda zgrešil je gol.

Kanarčki vsaj do nedelje na vrhu lestvice
Tudi v drugem polčasu je imel Koper premoč, dvakrat je zadel vratnico (Groznica, N'Kada), tako da so jo Kalcer Radomlje – obramba je v primerjavi z lansko sezono vidno oslabljena – še dobro odnesle. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 6:1. Spomnimo, Koper je odlično odprl sezono 2023/24, saj je pred tednom dni doma porazil prvaka Olimpijo z 2:1. Kanarčki so vsaj začasno prevzeli vodstvo na lestvici, Radomlje pa so z Rogaško na dnu, oba brez točk in brez doseženega zadetka.