Kalcer Radomlje na zadnjih treh tekmah ne pozna poraza, današnja zmaga pa je sploh prva nad Celjani v prvenstvenih obračunih. Pred tem so mlinarji na devetih tekmah s tem nasprotnikom iztržili zgolj eno točko. Foto: www.alesfevzer.com

V ponovitvi pokalnega obračuna izpred devetih dni, ko so 11-metrovke osrečile Štajerce, so po dobrih 20 minutah gostitelji že našli pot do celjske mreže, ki je bila prej kar en mesec zaklenjena. S fantastičnim golom, ki bo gotovo kandidiral za gol sezone, se je izkazal Gedeon Guzina. Ivan Šarić je kmalu po odmoru povišal vodstvo, toda Celjanom je uspelo izenačiti, pri čemer jim je pri drugem zadetku pomagala velika napaka domače obrambe. Odločilen zadetek je dosegel Šarić po imenitni akciji Luke Gučka. V strelih je bilo na koncu 12:12 (v okvir vrat 5:3), posest žoge je bila na strani gostov (47:53).

Mojstrske škarjice Gedeona Guzine
V 21. minuti je po dolgem predložku Gala Primca z desnega krila Guzina žogo brezhibno sprejel s prsmi, nato pa izvedel velemojstrske škarjice, na katere bi bil ponosen sam Ronaldo, in dosegel svoj tretji gol sezone. Ker je bilo nekaj dilem, ali je bil Guzina morda v prepovedanem položaju, je po zadetku sledila kar triminutna prekinitev za ogled videoposnetka VAR. Kmalu po začetku drugega dela so Celjani že kaznovali ofenzivnejšo postavitev gostov, za katero se je po odmoru odločil celjski trener Simon Sešlar. Obramba je pozabila na Ivana Šarića, ki je prejel dolgo podajo in premagal Florijana Raduho.

Konec avgusta, v 7. krogu, je Celje doma odpravilo Radomlje z 2:0. V 26. minuti je zadel Ivan Božić, končni izid v 76. minuti pa je postavil Tjaš Begić. Foto: www.alesfevzer.com

Radomlje skoraj do 3:0, nato pa ‒ izenačenje
V 66. minuti bi lahko mlinarji bolj kot ne že odločili tekmo: po strelu iz kota je šel Raduha v prazno, nov zadetek rumeno-črnih pa je skorajda na golovi črti preprečil Žan Zaletel. Kaj hitro so Celjani spet lažje zadihali: Tamar Svetlin in Mićo Kuzmanović sta lepo kombinirala na desni, predložek je najprej "ujel" Adam Jakobsen, nato pa je bil z glavo natančen Ester Sokler.

Moment je bil kar naenkrat na strani Celja in, kot da bi se Radomljani ustrašili odgovornosti, je bilo v 74. minuti že 2:2. In to po akciji iz kota, ki je bila videti popolnoma nenevarna. Vratar Šarić bi moral le rutinirano ujeti žogo po strelu Žana Medveda, toda pred vrati je neposrečeno posredoval Jaka Ihbeisheh, od njegovega hrbta pa se je žoga mimo osuplega Šarića odkotalila v mrežo.

Guček vrtel Celjane, lahko delo za Šarića
Toda Radomlje so se vendarle zbrale in zadnja beseda je bila njihova ‒ Luka Guček je na desnem krilu uprizoril izjemen prodor, kar sprehodil se je mimo celjskih nogometašev in natančno podal pred gol, kjer je žogo v petmetrskem prostoru Ivan Šarić zanesljivo poslal v gol.

V sodnikovem dodatku je nevarno sprožil Oliver Kregar, Raduha je strel ubranil.