Vito Plut je bil osrednje ime srečanja v Domžalah. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
Bojan Đukić je odločil tekmo v Lendavi. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Posnetki golov iz Velenja in Lendave
Goričani zmagali v Domžalah
Maribor s 3:1 premagal Muro

Po začetnem otipavanju so domači povedli v 23. minuti, ko je žoga na robu kazenskega prostora prišla do Gorana Cvijanovića, ki je nato zadel desni spodnji kot Aleša Luka. Žoga se je med letom odbila od Nusmirja Fajića in spremenila smer.

Ibraimi dvakratni strelec
Občutno boljši Mariborčani so terensko premoč drugič kronali tik pred polčasom, ko je Dejan Mezga s povratno podajo lepo našel osamljenega Agima Ibraimija, ta pa je z okoli 14 metrov z visokim strelom za njegovo desno vratnico matiral Luka. Isti igralec je v 66. minuti poskrbel za potezo tekme, ko se je odločil za strel z okoli 30 metrov in zadel levi zgornji kot Lukovih vrat. Za častni zadetek murašev je v 76. minuti poskrbel Fajić, ki je po podaji Timoteja Dodleka z glavo zatresel mrežo.

Novogoričani v gosteh bolje kot doma
Na prvi tekmi dneva v Domžalah je v dvoboju nekdanjih prvakov zmagala Hit Gorica z 1:2. To je že sedma zmaga belo-modrih v gosteh v letošnji sezoni. Tudi jeseni sta se obe medsebojni tekmi teh dveh tekmecev končali z zmago gostov, obe z 0:3.
Plut dvakratni strelec
Domžalčani so v 26. minuti prvi resno zapretili, Marko Drevenšek je s prostega strela z dobrih 20 metrov zadel vratnico. V 32. minuti pa so mrežo zatresli Primorci. Rok Buzeti je z globinsko podajo z leve strani v kazenskem prostoru našel Vita Pluta, ta pa je zadel spodnji kot domžalskih vrat. Sandi Arčon je pred koncem polčasa z lobom kar precej zgrešil vrata. Domžalčani so v prvem polčasu dvakrat zahtevali 11-metrovko, vendar je Vojko Goričan tako v 26. minuti po padcu Mitje Zatkoviča kot tudi v 36. minuti po oviranju Damirja Pekiča ni dosodil.

Ndiaye padel v dvoboju s Hanžičem za 11-m
V 51. minuti so strel z bele točke dobili gostje. V dvoboju z Rokom Hanžičem je padel Welle Ndiaye, Plut pa je z 11-metrovke povišal na 2:0. Med 70. in 72. minuto je po treh strelih goriškemu vratarju Darku Brljaku uspelo ohraniti mrežo nedotaknjeno. V izdihljajih tekme je Domžalam le uspelo doseči častni zadetek, tako kot prejšnji teden v Mariboru je zadel rezervist Saša Aleksander Živec.

Celjani z deseterico do točke v Velenju
Rudar in Celje sta se razšla z remijem (1:1). Velenjčani so tako prišli do prve točke v spomladanskem delu, za Celjane pa je po tretjem zaporednem remiju že tretja. V 29. minuti je Saša Bakarić, ki je v 15. minuti zamenjal poškodovanega debitanta Jureta Škafarja, grobo zrušil Jureta Majcna in prejel rdeči karton. Gostitelji so potrebovali le dve minuti, da so unovčili številčno prednost. Damjan Trifković je z 18 metrov zadel pod prečko celjskih vrat. Gostje so do izenačenja prišli v 51. minuti, ko je po podaji Sebastjana Gobca s prostega strela Matej Centrih izenačil z glavo. V nadaljevanju so imeli Celjani, čeprav z igralcem manj, več od igre, vendar se izid ni več spremenil.

Koper od zaostanka do zmage
Luka Koper
je slavila v Lendavi z 2:1, potem ko je zaostajala. Nafta je povedla v 51. minuti - po podaji Naserja Kajtazija z leve strani je bil z glavo s petih metrov uspešen Boštjan Zelko. Gostje so izenačili dvajset minut pozneje. Podajalec je bil Urban Žibert, strelec pa Enes Handanagić, ki je zadel z glavo z desetih metrov. Odločitev o zmagovalcu je padla v 79. minuti. Po kotu z leve strani je Denis Popović žogo podaljšal na daljšo vratnico, kjer jo je Bojan Đukić potisnil v mrežo.