Koper je bil razigran, dosegel je svojo drugo najvišjo zmago sezone Prve lige, potem ko je v 5. krogu s 5:0 ugnal Kalcer Radomlje. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Maribor do vrha napolnil mrežo Radomelj

Ob polčasu tekme 19. kroga Prve lige je bilo na s soncem obsijani Bonifiki 2:0. Zadela sta Enis Jašaragić in Luka Kambič. Jašaragić je v 5. minuti po ukradeni žogi na robu kazenskega prostora krenil proti vratom in izkoristil neodločnost sežanske obrambe.

V 34. minuti je Kambič lepo sprejel dolgo podajo Omarja Correia in na desni strani kazenskega prostora sijajno meril v dolgi kot vratarja Jana Koprivca. Lepšega prvenca v Prvi ligi si 23-letnik ne bi mogel želeti ... V posesti žoge je bilo po 45 minutah 66:34.

Lahko bi bilo 2:1 ...
Drugi polčas je postregel s štirimi zadetki. V 50. minuti so Sežanci izpeljali svojo do tedaj najnevarnejšo akcijo, Mihael Briški je nevarno streljal z glavo, Golubovića je rešila prečka. Nato pa – koprski mat. Jašaragić in Požeg Vancaš sta si izmenjala dvojno podajo in izigrala gostujočo obrambo. Jašaragić je dosegel svoj drugi današnji zadetek in je očitno v dobri strelski formi, potem ko mu je prejšnji mesec v šestnajstini finala pokalnega tekmovanja ob koprski zmagi s 6:0 nad Cirkulanami uspel hat-trick.

Priložnosti so se kar vrstile, Ndzengue (Tabor Sežana) je po slabi uri igre stresel vratnico, nato pa še Kotnik (Koper). Koprski gol je bil za Sežano zaklet tudi v 73. minuti, ko je Golubović ubranil enajstmetrovko Ndzengueju (prekršek je v kazenskem prostoru naredil Mittendorfer).

... toda Koper je povedel s 5:0!
Kanarčki se niso ustavili, najprej je bil iz bližine spreten Bright Edomwonyi, v 81. minuti pa po lepi podaji v prostor še Rudi Požeg Vancaš, ki je zadel prvič v tej sezoni. V sodnikovem dodatku so gostje dosegli časten zadetek, uspešen je bil Briški.

Zadetki s tekme Koper – Tabor Sežana
Domžale (na fotografiji Arnel Jakupović) so z zmago napovedale, da se lahko v preostanku prvenstva borijo tudi za 2. mesto. Foto: www.alesfevzer.com

Domžalam uspel preobrat
Koper se je prebil na drugo mesto (takoj za Olimpijo) in unovčil ničlo Celja v Domžalah, ki so v sodnikovem dodatku dosegle zadetek za zmago z 2:1. Po podaji Jakupovića je z glavo zadel Matej Podlogar.

Domžale so posest prepustile gostom (41:59), ki so imeli tudi več strelov (12:16), vendar manj v okvir vrat (6:4). Prvi polčas je postregel z živahno igro in priložnostmi na obeh straneh, vendar zadetkov ni bilo. Domžale so imele najlepšo priložnost v 25. minuti, ko je Enes Alić pobegnil na levi strani, kjer so gostitelji pogosto prebijali celjsko obrambo. Alić je lepo našel Žigo Repasa, ki je imel gol na pladnju, vendar je zgrešil celo žogo. Celjani so sprožili kar nekaj nevarnih strelov (Kouter, Bizjak, Zabukovnik), toda Ajdina Mulalića niso uspeli premagati.

Celjani so premoč unovčili v 62. minuti, po odlični podaji Popovića je Gregor Bajde iz neposredne bližine premagal Mulalića. A hitro je sledil domžalski odgovor v režiji Franka Kovačevića, pri čemer je VAR ovrgel sum prepovedanega položaja. Ko je že kazalo, da bosta moštvi remizirali, je v 94. minuti Jakupović izvedel prosti strel z desne strani, žogo je poslal pred gol, kjer je najvišje skočil izkušeni Podlogar.