Gambijec Lamin Colley (levo) je dosegel deveti zadetek v letošnji sezoni, med strelce se je vpisal na tretji tekmi zapored. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je v praznih Stožicah (kazen zaradi dogajanja na derbiju v Mariboru) premagala Tabor Sežano z 1:0. Tekmo je v 56. minuti odločil Mustafa Nukić. Celje je bilo z 2:0 boljše od Brava, 31. krog pa bo zaokrožila ponedeljkova tekma Mura – Aluminij.

Koper ne pozna poraza že mesec in pol

V Domžalah je Colley po podaji Luke Vešnerja Tičića iz kota zadel iz neposredne bližine. V 64. minuti je bil zaradi prekrška nad Colleyjem v vlogi zadnjega moža v obrambi pri domačih izključen Gaber Dobrovoljc, sodnik je odločitev sprejel po ogledu videoposnetka.

To je četrta zaporedna zmaga kanarčkov, po vrsti so premagali Aluminij, Muro, Celje in Domžale.

Prvo veliko priložnost na tekmi je zapravil Kaheem Parris, ki je po prodoru po desni strani žogo poslal malo mimo nasprotne vratnice. Isti igralec je poskusil tudi v 20. minuti, na mestu pa je bil Klemen Mihelak, ki je v vratih dobil priložnost namesto Ajdina Mulalića.

V 30. minuti so zagrozili tudi Domžalčani, Žiga Repas je z 12 metrov zadel vratnico. Ob koncu prvega polčasa je na drugi strani dvakrat streljal še Andrej Kotnik. V drugem delu je zadnjo nevarnost za izenačenje v sodnikovem dodatku razčistil Adnan Golubović, ki je ustavil žogo po strelu Slobodana Vuka z glavo.

Končna statistika: streli 5:11, v okvir vrat 3:6, posest žoge 48:52 odstotkov.

Koper ne pozna poraza že mesec in pol oziroma sedem tekem (od 24. kroga, ko ga je z 1:2 ugnal Maribor), tokrat mu je šlo na roko tudi to, da so Domžale z mislimi že pri pokalnem polfinalnem obračunu. V sredo v gosteh igrajo z Bravom. Koper se bo v četrtek doma pomeril s Celjem.

Colley zadel in izsilil rdeči karton v Domžalah

Nukić po vrnitvi takoj mož odločitve

V Stožicah se je po dveh tekmah kazni zaradi rdečega kartona v ekipo Olimpije vrnil Nukić in bil edini strelec. Kraševci, ki so na predzadnjem mestu, so izgubili žogo na sredini igrišča, to pa je kaznoval z 11 zadetki najboljši strelec Ljubljančanov. Stekel je v prazen prostor, dobil žogo in z leve strani matiral Jana Koprivca.

V prvem polčasu posebnih priložnosti ob dokaj počasni igri gostiteljev ni bilo, Sežančani so brez posebnih težav preprečevali potencialno nevarne akcije. V 72. minuti bi lahko rezervist Ivan Prtajin povišal na 2:0, a je zgrešil žogo v bližini vrat.

Pozneje je prevzel pobudo Tabor in poskušal napadati, vendar so domači dobro opravljali svoje obrambne naloge in ostalo je pri 1:0.

Končna statistika: streli 10:5, v okvir vrat 2:2, posest žoge 68:32 odstotkov.

Nukić edini strelec v praznih Stožicah

Sokler in Zec strelca za zmago Celja

Celjani so si priigrali pomembne tri točke, s katerimi so se oddaljili od moštev, ki se borijo za obstanek. Čeprav so pogrešali kaznovana Žana Medveda in Tomislava Tomića, so izboljšali statistiko z zadnjih tekem proti Bravu, ki je pred tem dobil pet od zadnjih šestih medsebojnih srečanj.

Po dokaj mirnem uvodu so Celjani povedli v 23. minuti, ko je Ivan Maevski poslal žogo za hrbet gostujoče obrambe do Esterja Soklerja, ki je preigral Matijo Orbanića in zadel za 1:0. Končni izid je v 42. minuti z glavo postavil David Zec, ki je unovčil podajo Matica Vrbanca iz kota.

Trener Brava Dejan Grabić je ob polčasu opravil tri menjave in poskušal rešiti, kar se je rešiti dalo, pozneje hitro opravil še eno, toda Ljubljančanom ni steklo po željah. Celjani so bolj ali manj brez težav nadzirali dogajanje na zelenici in ohranili prednost dveh zadetkov.

Zadetka s tekme Celje – Bravo
Domžale (desno Gaber Dobrovoljc), ki so že osem tekem brez zmage, ne morejo več meriti na vrh lestvice Prve lige, so pa še vedno v igri za pokalno lovoriko. Bolj kot dvoboj s Koprom jih zato zanima obračun polfinala Pokala Slovenije z Bravom, ki bo v sredo. Foto: www.alesfevzer.com