Dvoboj med Koprom in Aluminijem je bil pomembnejši za Kidričane. Za Koprčane je že nekaj časa jasno, da svojih ciljev v sezoni ne bodo izpolnili, zato je Oliver Bogatinov na klopi zamenjal Aleksandra Radosavljevića, medtem ko se Aluminij krčevito bori za obstanek v ligi.

V 9. minuti je Andraž Ruedl skušal s strelom s 25 m presenetiti vratarja Aluminija Lana Jovanovića. Ta je dobro branil. Nik Omladić je v 16. minuti streljal z vrha kazenskega prostora, toda žoga je šla čez vrata. Timothe Nkada je v 30. minuti streljal diagonalno z leve strani, njegov strel je končal malo mimo vrat. Ruedl je v 33. minuti po odličnem preigravanju prišel do strela s 13 m, skušal je zadeti zgornji levi kot, a mu to ni uspelo.

Aluminij se je prvi razveselil gola, in sicer v 40. minuti. Gašper Jovan je najprej z glavo zadel prečko, a je imel srečo, saj se je žoga odbila nazaj do njega, v drugo pa je z glavo natančno meril v desni kot.

Hitro zatem je Luka Vešner Tičić padel na tla v kazenskem prostoru, toda sodnik ni presodil, da ga je vratar Aluminija pri tem ustavil na nedovoljen način, zato ni pokazal na belo točko.

V 53. minuti je Koper izenačil. Gal Gorenak je storil napako na sredini igrišča, Nkada je prišel do žoge, podal je Wisdomu Suleju, ki je stekel v protinapad, streljal je s 13 m in zadel (1:1).

Nogometaš Kopra Fran Tomek je v 74. minuti streljal z 12 m, zadel je vratnico.

V 82. minuti je Enej Jelenič po podaji Nkade natančno meril v levi spodnji kot in Koper je prišel do preobrata (2:1).