Rudar je na prvih dveh letošnjih gostovanjih v Mariboru in Ljubljani izgubil. Uspešnejši je bil na Bonifiki. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
CM Celje - Triglav
Kranjčani so z zmago prehiteli Celjane na lestvici. Zbrali so devet točk, eno več kot varovanci Damjana Romiha. Foto: MMC RTV SLO

Rudar je z Bonifike odnesel točko (1:1). Triglav je v gosteh z 2:1 ugnal CM Celje in tako prvič slavil v Areni Petrol.
Kranjčani so zmagoviti zadetek dosegli v 51. minuti, ko so imeli na zelenici igralca več. V 40. minuti je moral namreč zaradi prekrška predčasno pod prho Denis Popović. V 68. minuti je bilo razmerje znova izenačeno, drugi rumeni karton je prejel triglavan Rok Brajić.

Sever hitro odgovoril Akakapoju
Celjane je v vodstvo v 14. minuti popeljal Serge Akakpo iz prve resne akcije na tekmi. V mrežo je pospravil odbito žogo po strelu Sebastjana Gobca, ki je končala v vratnici. Toda vodstvo ni dolgo zdržalo. Že tri minute pozneje so Kranjčani izenačili. Po kotu se je žoga odbila do Alena Ćoralića, ta jo je oddal do Matica Severja, ki je z 20 metrov poravnal izid. Gostitelji so imeli tik pred koncem polčasa izjemno priložnost za vodstvo, a je Roman Bezjak povsem neoviran s šestih metrov zgrešil cilj.

Krcić mož odločitve
Triglav je drugi gol dosegel na začetku drugega polčasa. Ko se je za strel odločil Anže Jelar, Matic Kotnik, je žogo odbil le do Alena Krcića, ta pa jo je pospravil v mrežo. Gostje bi lahko v nadaljevanju še povišali prednost. Po izenačenju moči na igrišču so znova nevarnejši postali tudi Celjani, a jim točke vseeno ni uspelo osvojiti.

V sredo se je Triglav na tekmi 1. kroga Pokala Hervis namučil pri sosedih v Britofu (1:2), ki igrajo v drugi gorenjski ligi.

Pučko in Đokić strelca v Kopru
V Kopru so po izenačenem začetku tekme gledalci prvo priložnost videli v 20. minuti. Matej Pučko, novi napadalec "kanarčkov", ki je prvič igral prejšnji petek v Lendavi, je sam pritekel pred Bobana Savića, a grdo zgrešil. Isti igralec se je odkupil 14 minut pozneje. Po dvojni podaji z Milanom Ostercem je bil spet sam pred Savićem, a se je takrat izkazal s hladnokrvno izvedbo. Nato so se nekoliko prebudili tudi gosti, toda Igor Nenezić je bil v 37. minuti po strelu Rajka Rotmana na mestu.

V drugem polčasu so imeli nekaj več od igre gosti, vendar so do 69. minute Koprčani dobro zapirali poti do gola. Tedaj je po nekaj kratkih podajah Branimir Đokić z roba kazenskega prostora z natančnim diagonalnim strelom premagal Nenezića in izenačil. Koprčani so zadnjih devet minut zaradi poškodbe Ivana Brečevića igrali le z desetimi nogometaši.

Preostale tri tekme bodo v nedeljo. Derbi med Olimpijo in Mariborom si boste lahko ogledali na TV Slovenija 2 in MMC-ju.
7. krog:
CM CELJE - TRIGLAV 1:2 (1:1)
850; Akakpo 14.; Sever 18., Krcić 51.
RK: Popović 40.; Brajić 68.
CM Celje: Kotnik, Akakpo, Krajcer, Popović, Bezjak (62./Đaković), Bakarić, Marijan (54./Firer), Močivnik, Pavlović, Gobec, Medved (68./Romih).
Triglav: Gracar, Smolej, Stjepanović, Ovčina (60./Burgar), Brajić, Krcić, Dolžan, Jelar, Sever (92./Košnik), Najdenov, Čoralić.

LUKA KOPER - RUDAR 1:1 (1:0)
600; Pučko 34.; Đokić 69.
Luka Koper: Nenezić, Handanagić, Guberac, Linić, Struna, Karić (72./Stojanović), Bagarić (72./Brečević), Đukić, Bubanja (65./Hadžić), Osterc, Pučko.
Rudar: Savić, Jeseničnik, Rošer, Majcen (71./Bizjak), Đokić, Rotman, Berko, Žinko, Bratanović (56./Podlogar), Dedić (53./Trifković), Stojnić.

Nedelja ob 17.00:
MURA 05 - DOMŽALE

Ob 19.00 (prenos na TV SLO 2/MMC):
OLIMPIJA - MARIBOR

Ob 20.00:
HIT GORICA - NAFTA

MARIBOR 6 5 1 0 14:3 16 DOMŽALE 6 3 2 1 8:4 11 OLIMPIJA 6 3 2 1 8:7 11 HIT GORICA 6 3 1 2 12:5 10 TRIGLAV 7 3 0 4 5:14 9 RUDAR 7 2 2 3 12:11 8 CM CELJE 7 2 2 3 10:9 8 NAFTA 6 1 3 2 6:6 6 LUKA KOPER 7 0 4 3 3:10 4 MURA 05 6 1 1 4 2:11 4