Luka Koper lovi mesta, ki vodijo v Evropo. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zanimiva tekma na Bonifiki Kopru

Koprčani so vse tri zadetke dosegli v končnici prvega polčasa. V 32. minuti je zadel Adnan Aganović po lepi podaji Danijela Marčete, tri minute pozneje pa po kotu iz gneče Bojan Đukić. V teh trenutkih so Velenjčani igrali brez Denisa Klinarja, ki je zaradi želodčnih težav stekel v slačilnico.
V 38. minuti je na 3:0 po polprotinapadu povišal Milan Osterc (deveti gol sezone in 105. v prvi ligi). Podal mu je Ivan Brečević.
V manj dinamičnem drugem polčasu so Velenjčani mrežo zatresli v 66. minuti, ko je bil strelec rezervist Luka Majcen (osmi gol sezone). Častni zadetek je dosegel z glavo po strelu iz kota. Gostitelji si nove napake niso privoščili in ostalo je pri 3:1.
Rudar na začetku tekme boljši
Gostje iz Velenja so bili na začetku tekme z igro kratkih podaj sicer kar nekajkrat zelo nevarni in so resno ogrožali vratarja Ermina Hasića. Priložnosti so zapravili Leon Črnčič, Klinar in Uroš Rošer.

Koper je z zmago na petem mestu na lestvici prehitel Koper. Ima 34 točk, Rudar pa 31. "Kanarčki" so po sobotni zmagi v Lendavi (1:2) drugič zapored osvojili tri točke. Po poškodbi se je v ekipo vrnil Miha Blažič, ki je sedel na klopi, še naprej pa sta poškodovana Siniša Linić in Aljaž Struna. Kaznovana sta bila Damir Hadžić in Urban Žibert.

Rudar je spomladi še brez zmage. Po bolezni je tokrat od začetka igral Luka Žinko. Poškodovana sta Boštjan Jelečević in Elvis Bratanović.

25. krog:
LUKA KOPER - RUDAR 3:1 (3:0)
500; Aganović 32., Đukić 35., Osterc 38.; Majcen 66.
Luka Koper: Hasić, Handanagić, Guberac , Brečević ( 73./Posavec), Popović ( 46./Štulac), Aganović, Marčeta ( 46./Pučko), Bagarić, Đukić, Palčič, Osterc.
Rudar: Fink, Novaković, Rošer ( 61./Majcen), Trifković, Črnčič, Rotman, Berko, Žinko, Tolimir, Klinar ( 48./Podlogar), Stojnić.

OLIMPIJA - MARIBOR (prenos TVS 2/MMC)

MARIBOR 24 17 4 3 54:26 55 OLIMPIJA 24 12 7 5 42:27 43 HIT GORICA 24 11 6 7 37:26 39 MURA 05 24 11 5 8 30:30 38 LUKA KOPER 25 9 7 9 33:29 34 RUDAR 25 8 7 10 40:37 31 CELJE 24 7 7 10 30:35 28 DOMŽALE 24 8 4 12 28:38 28 NAFTA 24 5 7 12 27:42 22 TRIGLAV 24 4 4 16 10:41 16