Rok Kronaveter se je med strelce vpisal prvič po skoraj letu dni, pred tokratnim zadetkom je nazadnje dosegel gol 4. decembra lani na gostovanju pri Radomljah v Domžalah. Foto: www.alesfevzer.com
Mary v Kidričevem dvakrat med strelci
Kronaveter Olimpijo popeljal na vrh
Kronaveter Olimpiji zagotovil tri točke

Za tri točke Olimpije proti Krškemu je v 37. minuti s približno 20 metrov lepo zadel Rok Kronaveter, ki je po vrnitvi po poškodbi prvič v tej sezoni začel srečanje v prvi postavi in dosegel prvi gol po 4. decembru lani. Ljubljančani so imeli še nekaj priložnosti, a več kot enkrat jim ni uspelo zatresti mreže. V 76. minuti je rezervist Leon Benko stresel prečko.
Gosti so se osredotočili na obrambo in protinapade ter imeli prvo lepšo priložnost na tekmi, ko je po lepi akciji Marin Jurina z desne strani neoviran prišel v kazenski prostor in močno streljal, vendar je žoga zletela čez gol. Na drugi strani so si gostitelji najlepšo priložnost pripravili v 25. minuti, ko je Tomislav Tomić pred vrati lepo našel Issaha Abassa, a ljubljanski napadalec tako kot prejšnji teden na derbiju v Ljudskem vrtu žoge ni dobro zadel.
Potem ko je Maribor v soboto v Celju doživel prvi poraz (2:1), se je Olimpija po zmagi na dvoboju najboljše domače in najslabše gostujoče ekipe vrnila na prvo mesto na lestvici, saj ima isto število točk kot Maribor, a boljšo razliko v zadetkih.
Mary v polno v 46. in 89. minuti
V Kidričevem je na začetku in koncu drugega polčasa dvakrat v polno meril John Mary ter se povzpel na drugo mesto lestvice strelcev. Prvič je bil s šestih metrov uspešen z glavo po lepi podaji Roberta Pušaverja, drugič pa po protinapadu, ki sta ga izvedla z Dominikom Radičem. V prvem polčasu sta Damjan Vuklišević z glavo v 3. minuti in Mary v 25. minuti zadela okvir vrat. Pri gostiteljih je Žiga Škoflek žogo s kakšnih 18 metrov poslal tik nad prečko.