Krško je na domači zelenici v sami končnici le uspelo priti do remija. Foto: Reuters
Olimpija bo izhod iz krize iskala v Domžalah
Krško z igralcem manj do točke
Zadnjeuvrščeni Celjani želijo presenetiti v Lj. vrtu

Prvi polčas je bil izenačen, Krško je dvakrat streljalo v okvir vrat, Triglav pa ni sprožil strela v okvir vrat.

Uvod drugega dela je bil živahnejši. Najprej so imeli domači prek Marca Da Silve na voljo prosti strel s 30 metrov, Jalen Arko pa je žogi toliko spremenil smer, da je zletela v vratnico. Dve minuti pozneje so Krčani na igrišču ostali z igralcem manj, saj je zaradi grobega prekrška nad Gašperjem Udovičem rdeči karton dobil Dario Tomić.

Kljub številčni neenakovrednosti pa je sledilo mirnejše obdobje brez posebnih razburjenj na eni ali drugi strani.

Oba gola v drugem polčasu
V 72. minuti pa so povedli Triglavani – najprej je Egzon Kryieziu prišel v kazenski prostor in sprožil, Marko Zalokar je žogo odbil, do odbitka je prišel Udovič, streljal je v desni spodnji kot in zatresel mrežo gostiteljev (0:1).

V 78. minuti je bilo vroče tudi pred kranjskimi vrati, a v gneči kljub poskusu Nenada Srečkovića iz bližine niso izenačili. V 83. minuti je znova sprožil Da Silva, vendar je bil Arko pripravljen in žogo odbil v kot.

Krško je uspelo izenačiti v 86. minuti iz 11-metrovke, z bele točke je zadel Milan Ristovski. Najstrožjo kazen je s prekrškom nad Esterjem Soklerjem zakrivil Ožbej Kuhar.

Prvi predviden dvoboj, med Rudarjem in Gorico, pa so odpovedali zaradi obilnega dežja, tekmo so prestavili na sredo, 29. avgusta.

Razburljivejše bo nedeljsko dogajanje, ko bo na sporedu tudi štajerski derbi med Mariborom in Celjem. Prenos bo na TV SLO 2.