Milan Tučić je zagotovil Rudarju prvo točko v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Triglav do remija v Novi Gorici
Pušnik pogreša disciplino v igri
Krško do točke v Velenju

Knapi so se v Bukarešti poslovili od evropskih bojev, nekdaj sloviti Steaui pa je pripadel tudi drugi obračun. V romunski prestolnici so v velenjski mreži končali štirje zadetki, evropski prvak iz leta 1986 je napredoval s skupnim izidom 6:0.

Da Silva kronal boljšo igro Krškega
Prvi polčas v Velenju ni navdušil navijačev. Boljši tekmec so bili Krčani, ki so v 24. minuti tudi povedli, potem ko je Marco Da Silva s prostega strela z roba kazenskega prostora malce z desne strani žogo poslal v oddaljeno stran Rudarjevega gola. Gostje so imeli lepo priložnost tudi v 37. minuti, ko je s 15 metrov streljal Luka Volarič in zadel vratnico. Gostitelji v tem delu praktično niti enkrat niso resno ogrozili Marka Zalokarja, še najbolj nevarno je bilo v 37. minuti, ko je Djair Parfitt-Williams iz bližine žogo poslal mimo desne vratnice.

Tučić izenačil z glavo
Rudar je izenačil v 54. minuti. Robert Pušaver je podal z desne strani, Milan Tučić pa je z glavo žogo podaljšal v mrežo Krškega. Gostje so znova zagrozili v 62. minuti, ko se je žoga malce odbijala v kazenskem prostoru in po poskusu Milana Ristovskega končala mimo vrat.

Krčani so bili nevarni tudi v 68. minuti, ko je Sandi Ogrinec stekel v protinapad, na koncu pa bil po dvoboju z Malnarjem premalo natančen. Na drugi strani je Dominik Radić v 73. minuti streljal prešibko in preveč po sredini, da bi lahko ukanil Zalokarja. V 80. minuti je pred vrati Rudarja žogo zgrešil neovirani Nikola Mandić, Da Silva pa je v 85. minuti močno sprožil od daleč, Malnar pa je žogo odbil. Na drugi strani je ob koncu tekme posredoval tudi Zalokar po poskusu Radića z glavo, tako da je ostalo pri 1:1.
Razigrani Majcen priigral točko Kranjčanom
Tudi zadnji obračun 3. kroga v Novi Gorici se je končal brez zmagovalca. Čeprav so imeli Novogoričani več žogo v svoji posesti in tudi več strelov, pa so Kranjčani odnesli pomembno točko, ki jim jo je priigral Luka Majcen. Novogoričani so povedli v 43. minuti. Uroš Celcer je podal iz kota z leve strani, Bede Osuji pa je najvišje skočil in žogo z glavo poslal v mrežo. Najlepšo priložnost so Kranjčani zapravili v 37. minuti, ko je Majcen stekel sam proti vratarju Gregi Sorčanu, nato pa žogo v zadnjem trenutku oddal na desno do Ožbeja Kuharja, ki pa jo je poslal čez vrata. V 44. minuti sta dlani Sorčana ogrela še Tom Žurga in Gašper Udovič, ostalo pa je pri vodstvu Gorice.

V drugem polčasu je v 50. minuti najprej s strelom z roba kazenskega prostora poskusil Andrija Filipović, a meril malce previsoko, Leon Marinič pa je nato sprožil od daleč, Darjan Curanović pa se je izkazal z obrambo. V 75. minuti so Kranjčani izenačili, ko je Majcen iz bližine v mrežo pospravil odbito žogo. Do konca pravih priložnosti ni bilo več, tako da je ostalo pri delitvi točk.