Marcos Tavares je s 15 zadetki najboljši strelec lige, a tokrat ni uspel zatresti mreže. Foto: Marko Madžarac
Amel Mujčinović
Amel Mujčinović tako kot njegov kolega v mariborskih vratih Matej Radan ni prejel zadetka. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

V prvem polčasu so imeli več priložnosti gostitelji. Najlepšo je v 7. minuti zapravil Ivan Firer, ki je po veliki napaki Jovana Vidovića v kazenskem prostoru iz bližine streljal mimo vrat. Kot se je izkazalo na koncu, je bila to tudi najlepša priložnost na tekmi.
Prečka Pavlovića
V drugem delu so bili Mariborčani več pri žogi (posest 41:59 odstotkov), a si niso pripravili veliko pravih priložnosti. Še najbližje zadetku je bil v 68. minuti Željko Filipović, ki je z roba kazenskega prostora meril le za malo mimo vrat. Že na začetku nadaljevanja je Zoran Pavlović s prostega strela s 40 metrov zadel prečko gostujočih vrat.
Mariborčani so od 71. minute igrali z igralcem manj, saj je Robert Berič zaradi prekrška nad Romanom Bezjakom prejel drugi rumeni karton. A že pet minut pozneje so bile številčne moči na zelenici znova poravnane, saj je drugi rumeni karton dobil tudi Bezjak. V sodnikovem podaljšku sta morala zaradi besednega obračunavanja predčasno pod prho še Filipović in Sebastjan Gobec.
Domžale lahko pridejo na -4
"Grofi" so igrali brez kaznovanega Klemna Medveda in Saše Bakariča, iz prve enajsterice pa sta poškodovana še Serge Akakpo in Aleš Kačičnik.
Domžale bi s sredino zmago nad Rudarjem tri kroge pred koncem prvenstva zaostanek za vijoličastimi znižale samo na štiri točke.

33. krog:
CM CELJE - MARIBOR 0:0
2.000 gledalcev
RK: Bezjak 76., Gobec 91.; Berič 71., Filipović 90.
Celje: Mujčinović, Krajcer, Brezič, Popović, Bezjak, Kapić, Radulović, Pavlović, Gobec, Firer (74./Zajc), Beršnjak.
Maribor: Radan, Vidović, Filipović, Mejač (31./Majer), Mezga (81./Da Silva), Tavares, Velikonja, Cvijanović (64./Rep), Rajčević, Viler, Berič.