Zadetka s tekme Celje - Rudar
Maribor v 17 krogih dosegel že 50 zadetkov

Ljubljančani so v petek zvečer doma remizirali z Muro (2:2), potem ko so v končnici zapravili vodstvo z 2:0.
V prvem polčasu najlepšo priložnost imeli gostje
Mariborčani so bili brez kaznovanega Dina Hotića, poškodovanih Martina Milca in Luke Uskokovića ter tudi Jasmina Handanovića, ki je dobil nekaj počitka.

V prvem polčasu so pričakovano prevladovali na terenu, toda pravih priložnosti si niso priigrali. Krčani so imeli eno samo priložnost, a je bila ta najlepša v prvem polčasu. V 34. minuti je po sijajni globinski podaji Ante Vukušić sam stekel proti vratom domačih, a preveč okleval s strelom, tako da ga je dohitel Marko Šuler in ga blokiral.

Kmalu po začetku drugega dela je Saša Ivković žogo poslal le za las mimo vrat. V 63. minuti pa vendarle 1:0. Jasmin Mešanović je z leve strani lepo podal v kazenski prostor do vtekajočega Luke Zahovića, ta pa je nato prav tako z leve zadel z diagonalnim strelom. Za Zahovića je to osmi zadetek v sezoni, za Mešanovića pa četrta podaja.

Le dve minuti pozneje je bilo že 2:0, potem ko je Marcos Tavares iz bližine dosegel svoj šesti gol sezone (146. v prvi ligi), podal pa mu je Felipe Santos malce z desne strani kazenskega prostora. V 77. minuti je končni izid postavil Aleks Pihler. Tavares je najprej z leve strani želel podati pred gol, a zadel drugo vratnico, od nje pa se je žoga odbila točno k Pihlerju, ki jo je nato samo še potisnil v mrežo.

Strelca Požeg Vancaš in Pungaršek
Celjani so se z zmago vsaj začasno povzpeli na četrto mesto na lestvici, potem ko so v drugem polčasu dvakrat našli pot do mreže Rudarja. Prvi polčas ni postregel s posebej razburljivo predstavo. Domači so povedli v 56. minuti. Lovro Cvek je lepo podal žogo za hrbet obrambe, kamor je stekel Rudi Požeg Vancaš in v boju ena na ena premagal Marka Pridigarja. Za slovenskega reprezentanta je bil to deveti gol sezone.

Le šest minut pozneje so varovanci Dušana Kosića podvojili prednost, po podaji Daria Vizingerja z desne strani kazenskega prostora je iz bližine zadel Nino Pungaršek. Velenjčani so le poredkoma ogrozili domača vrata.