Luka Zahović je v izjemni strelski formi. Na zadnjih petih tekmah je dosegel sedem golov. Foto: www.alesfevzer.com
Maribor je temelje za zmago postavil v prvem polčasu, v drugem polčasu so imeli sicer več priložnosti, a mreže jim ni uspelo zatresti. Foto: www.alesfevzer.com
Domžale poraza niso poznale od 28. oktobra, ko jih je v Domžalah premagal Maribor (0:1). Poraz jim je zadalo Celje (2:1), in to v najbolj neugodnem trenutku. Foto: www.alesfevzer.com
Prvi poraz Domžal po 28. oktobru
Zadetki s tekme med Ankaranom in Rudarjem
Maribor z zmago nad Triglavom ujel Olimpijo

Po krizi na začetku spomladanskega dela so slovenski prvaki v zadnjih krogih znova našli zmagovito formulo, dva izmed ključnih mož za preporod vijoličastih sta Jan Mlakar in Luka Zahović, oba pa sta tekmo proti Triglavu končala predčasno zaradi poškodb. Pri Mariboru so danes manjkali tudi kaznovana Jasmin Handanović in Mitja Viler ter poškodovani Marko Šuler.

Varovanci Darka Milaniča so peto zaporedno zmago dosegli težje od pričakovanj. Zadnjeuvrščena ekipa je celo povedla v Ljudskem vrtu, a je gostiteljem do konca prvega polčasa uspelo narediti preobrat, zanj pa je zaslužen Zahović.

Poplatnik povedel Triglav v vodstvo
Mariborčani so kot izraziti favoriti dvoboj v Ljudskem vrtu začeli slabo, v 24. minuti pa je Triglav povedel prek Mateja Poplatnika, ki se je po podaji z desne strani odlično znašel v kazenskem prostoru, zadel je z glavo (0:1). To je 14. zadetek Poplatnika v letošnji sezoni.

Mariborčani so pri prvi pravi akciji takoj zatresli mrežo in izenačili (1:1), Martin Kramarič je natančno podal Zahoviću, ta pa je z glavo matiral vratarja Triglava. Zahović je izjemno strelsko formo potrdil nekaj minut pozneje, ko je s prefinjenim strelom malce z leve strani zadel še enkrat (2:1). To je deseti gol Zahovića v prvenstvu, vse je dosegel v spomladanskem delu.

Zaradi poškodbe iz igre tudi Zahović
Po vrnitvi na zelenico so imeli gostitelji lepo priložnost za povišanje vodstva, ko je po podaji Martina Milca sam pred Džafića prišel Marcos Tavares (v 37. minuti je zamenjal poškodovanega Mlakarja), a v padcu s petih metrov žogo poslal malce mimo gola. V 64. minuti pa so Mariborčani ostali brez Saše Ivkovića, ki je kot zadnji nogometaš nepravilno ustavil Luko Majcna in dobil rdeči karton.

Malce zatem je iz igre moral zaradi poškodbe še Zahović, ki je imel predtem še eno priložnost, a je bil Džafić na mestu. Luka Uskoković - Zahovićeva menjava - je v 70. minuti iz bližine žogo poslal čez gol, tako kot na drugi strani Majcen v 79. minuti.

V 84. minuti je bil znova na delu Džafić, najprej po strelu Jasmina Mešanovića v 84. minuti in takoj zatem Hotića. Mešanović je v 89. minuti zgrešil še z 12 metrov, kljub temu pa je ostalo pri zmagi vijoličastih.

Domžale izgubile v nepravem času
Zanimiv je bil obračun med Celjem in Domžalami (2:1). Domžalčani so bili nepremagani pol leta oziroma od 28. oktobra, klonili pa so v enem ključnih trenutkov v boju za naslov prvaka. Za vodilnima Olimpijo in Mariborom zaostajajo za pet točk, ob tem, da imajo Ljubljančani še tekmo v dobrem.

Domžalčani, ki so že v osmi minuti ostali brez poškodovanega Senijada Ibričića, so bili v uvodnih minutah konkretnejši, a prvi so zadeli Celjani, ko se je za strel z dobrih 20 metrov odločil Rudi Požeg Vancaš (1:0). Lovro Cvek je v 42. minuti povišal vodstvo, ko je odbito žogo z volejem z roba kazenskega prostora poslal ob levi vratnici v mrežo (2:0).

V 65. minuti so Domžalčani znižali zaostanek, ko sta Matija Rom in Nicholson izigrala celjsko obrambo, slednji pa se je vpisal med strelce. Domžalčani so bili vse nevarnejši, a remija jim ni uspelo iztržiti.

Ankaran do pomembnih točk
Uvodno tekmo 29. kroga sta odigrala Ankaran in Rudar, že v prvem polčasu pa so gledalci videli kar pet golov. Ankaran je vodil s 3:0, do odhoda na odmor pa je gostom uspelo dvakrat zatresti mrežo (3:2).

Ankaran je povedel v osmi minuti, zadel je Vedran Gerc, v 20. minuti pa je Tim Vodeb s škarjicami zadel z okoli desetih metrov, devet minut pozneje pa se je med strelce vpisal še Felipe Santos. Tik pred koncem polčasa so gostje znižali zaostanek, najprej je Milan Tučić sprožil močan strel z osmih metrov (3:1), končni izid pa je postavila Dominik Radić. Drugi polčas je bil manj razburljiv.

Ankarančani so presenetljivo slavili, osvojili so pomembne točke v boju za izognitev izpadu v drugo ligo oziroma desetemu mestu, ki ga trenutno zaseda kranjski Triglav.