Roko Baturina in Nino Žugelj sta še v prvem polčasu poskrbela za preobrat. Foto: www.alesfevzer.com

Vijoličaste so prejšnji teden v Mariboru presenetile Radomlje (0:3), Goričani pa so se v Prvo ligo uspešno vrnili z zmago nad Bravom (2:0). Čeprav je domača zasedba osredotočena na evropske obračune, pa je tokrat zaigrala s polnimi močmi, upravičila vlogo favorita in uspešno opravila z generalko pred povratnim obračunom s Šerifom.

Odločno so gostitelji začeli dvoboj. Ninu Žuglju se je velika priložnost ponudila že v 11. minuti, ko se je po podaji Jana Repasa sam znašel pred Urošem Likarjem, toda meril je mimo vrat. Maribor je imel pobudo, zadela pa je Gorica. Kot je v 17. minuti izvedel Alessandro Ahmetaj. Aljažu Antolinu je pobegnil Etien Velikonja in izkušeni napadalec, tudi nekdanji član vijoličastih, je z glavo povedel goste v vodstvo.

Tri minute pozneje je Maribor dosegel prvi zadetek na domačem terenu v novi sezoni. Roko Baturina in Rok Kronaveter sta si izmenjala dvojno podajo. Baturina je prišel za hrbet Denisa Cerovca in rutinirano ugnal Likarja. Na začetku sodnikovega dodatka prvega polčasa so gostitelji povedli. Sven Šoštarič Karić je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor. Žogo je sprejel Žugelj in ob neodločnem Joštu Urbančiču zatresel mrežo.

53. minuta je tekla, ko so državni prvaki tretjič matirali goriško obrambo. Žugelj je dobil skok, v nadaljevanju akcije pa je z lepo podajo Kronaveter na levi strani zaposlil Ivana Brnića, ki je z diagonalnim strelom povišal vodstvo in dosegel prvenec v vijoličastem dresu. Osem minut pozneje se je Gorica približala. Ahmetaj je z leve strani izvedel prosti strel. Poslal visoko žogo v kazenski prostor, kjer jo je z glavo Kronaveter preusmeril v lastno mrežo. Kljub prejetemu zadetku je Maribor prednost zanesljivo zadržal.