Maribor in Olimpija sta v spomladanski del krenila s po 46 točkami. Zdaj jih ima Maribor 64, Olimpija pa 49. Foto: www.alesfevzer.com
Hadžić: Če nisi pravi, se zgodi, kar se je zgodilo
Olimpija ostaja brez zmage v spomladanskem delu
Domžale z zmago ostajajo na drugem mestu
Zahović zadel za mir v Ljudskem vrtu

Vijoličasti so z zmago v Velenju zadržali 13 točk prednosti pred Domžalami, ki bodo v soboto v derbiju 30. kroga gostovale v Ljudskem vrtu. Ob morebitni zmagi bi imel Maribor že 16 točk prednosti in priložnost, da z novim uspehom čez teden v Ljubljani proti Olimpiji pet krogov pred koncem tudi teoretično potrdi šesti naslov v zadnjih sedmih letih.

Mariborčani so po treh zaporednih gostujočih remijih in pokalnem izpadu proti Olimpiji tokrat osvojili tri točke v Velenju (0:1). Srečanje je v 39. minuti z volejem odločil Luka Zahović, potem ko je žogo najprej ustavil s prsmi. S tem je prekinil strelski post, ki je vključno s pokalom trajal šest tekem, in se na vrhu lestvice strelcev pri 15 zadetkih izenačil z Dominikom Glavino.

"Fantje so odigrali zrelo, dobro tekmo. Tudi rezultatsko nam je uspelo, kar je bilo v tem trenutku izrednega pomena. To je ena izmed ključnih zmag v boju za prvaka,” je bil po sobotni zmagi zadovoljen trener Maribora Darko Milanič.

Olimpija ne pozna zmage že devet krogov
Po pokalnem preblisku se je Olimpija spet opekla. V dvoboju ekip z najmanj osvojenimi točkami v spomladanskem delu so zmaji proti daleč najslabši ekipi lige komajda izvlekli remi. Za točko je v 88. minuti zadel Leon Benko. S tem so Ljubljančani izgubili tudi stik z drugouvrščenimi Domžalami, ki so s 5:3 odpravile Krško. Olimpija je brez zmage devet krogov, Radomlje deset.

Trener Safet Hadžić je izgovor za slabo igro in polom našel v sredni pokalni tekmi v Mariboru. "Vedeli smo, da bo ta tekma ena izmed najtežjih. Po napredovanju v Mariboru se je bilo težko zbrati, in če nisi osredotočen maksimalno, se zgodi, kar se nam je zgodilo danes," je povedal Hadžić.