29-letni napadalec Ognjen Mudrinski je prava okrepitev vijoličastih. V srbski ligi je na tretjem mestu večne lestvice strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

Ljudski vrt ostaja zaklet za Koprčane, ki so na tem stadionu zadnjič zmagali avgusta 2009. Tudi tokrat so bili daleč od uspeha, zelo se je poznalo, da je manjkal poškodovani najboljši strelec Prve lige Maks Barišić.

Vijoličasti so prikazali eno najboljših predstav v tej sezoni. Trener Radovan Karanović je stabiliziral obrambo. Manjkali so Rok Kronaveter, Rudi Požeg Vancaš in Mirko Mutavčić, a se to ni pretirano poznalo. Maribor po izpadu iz pokala proti Domažalam vse stavi na prvenstvo in vse kaže, da je ujel pravi ritem.

Jug preprečil vodstvo Kopra
Koprčani so si priigrali prvo veliko priložnost. Lamin Colley se je v deveti minuti znašel sam pred vratarjem Ažbetom Jugom, streljal je z levico z desetih metrov, a se je mariborski čuvaj mreže izkazal s parado. Po četrt ure igre je Kaheem Parris po podaji Colleyja streljal mimo vrat.

Mudrinski kronal premoč vijoličastih
V 34. minuti je Martin Milec v kazenskem prostoru zaposlil Nina Žuglja, ki je nevarno streljal, a je bil vratar Adnan Golubović na pravem mestu. Vijoličasti so stopnjevali ritem, imeli so precej večjo posest žoge. Tri minute pred odmorom so zasluženo povedli. Jan Repas je na levi strani opazil Gregorja Sikoška, ki je podal pred vrata, Mudrinski pa je z natančnim udarcem po tleh zatresel mrežo.

V prvem polčasu so imeli Mariborčani 61-odstotno posest žoge, trikrat so sprožili v okvir vrat, Koper pa le enkrat.

Jug ubranil tudi nevaren strel Colleyja
Na začetku drugega dela so imeli znova prvo veliko priložnost Koprčani. V 57. minuti je Colley sam stekel proti vratom, a je bil Jug tokrat nepremagljiv.

Mudrinski je s štirimi zadetki najboljši strelec vijoličastih v tej sezoni. Foto: www.alesfevzer.com

Mudrinski kaznoval veliko napako Golubovića
Po uri igre je veliko napako naredil vratar Golubović. Podal je naravnost na nogo Blaža Vrhovca, ki je takoj podaljšal žogo do Mudrinskega. Srbski napadalec se je odzval sijajno, z lobom je ukanil Golubovića in poskrbel za veliko navdušenje na tribunah.

Vijoličasti zanesljivo zadržali prednost
Maribor je brez večjih težav nadzoroval potek tekme in ohranil prednost. Koper si je pripravil še dve polpriložnosti, Maribor ni več toliko pritiskal, vseeno pa je bil Marko Alvir še dvakrat aktiven pred golom Kopra, v 90. minuti pa še Malik Sellouki, a se izid ni več spremenil.

Mariborčani so zbrali šest strelov v okvir vrat, izvajali so več kotov (6:2) in imel 56-odstotno posest žoge. Že v soboto ob 13.30 jih čaka nova težka naloga, saj bodo gostovali v Ljubljani pri Bravu.