Forma Maribora se vzpenja. Foto: Reuters
Etien Velikonja (Maribor)
Velikonja je utrl pod do zmage domačih. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Luka Koper
Koprčani so prvenstvo začeli slabše od pričakovanj. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Vijoličasti so tako dosegli še tretjo prvenstveno zmago, kar je dobra popotnica pred sredino povratno tekmo 3. predkroga Lige prvakov proti Maccabiju. Morda se ne bi končalo z zmago domačih, če bi Luka Majcen v 56. minuti ukanil Jasmina Handanovića. Slednji je namreč dobil dvoboj na "štiri oči" z mladim velenjskim napadalcem.

Velikonja kaznoval Savića
Kar ni uspelo Majcnu, je v 69. minuti Velikonji. Martin Milec je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor. Vratar Boban Savić je slabo posredoval, tako da je žoga prišla do Primorca, ki jo je iz bližine poslal v nebranjeni del mreže. Malo kasneje se je Dalibor Volaš sam znašel pred Savićem, a poslal žogo mimo vrat.

Za potezo dneva poskrbel Djokić
V 81. minuti se je gostujoča mreža še drugič zatresla. Agim Ibraimi je na levi strani kazenskega prostora našel Črnica, ta pa je s strelom po tleh zadel desni spodnji kot Savićevih vrat. Za potezo dneva so poskrbeli gostje, potem ko je Djokić v 87. minuti z mojstrskim lobom z okoli 20 metrov matiral Handanovića.

Koprčani tresli okvir vrat, Celjani mrežo
CM Celje je z 2:0 ugnal Luko Koper, ki tako ostaja brez zmage. Gostje so bili v 1. polčasu boljši nasprotnik. Marko Grižonič je v 10. minuti stresel vratnico z močnim strelom z okoli 20 metrov. V 34. minuti je Milan Osterc z enake razdalje zadel prečko, malo pred odmorom pa se je prleški veteran sam znašel pred domačim vratarjem Maticem Kotnikom, a mu je slednji med poskusom preigravanja odvzel žogo. Kazen za neučinkovitost je prišla v 62. minuti, ko je Roman Bezjak po podaji Zorana Pavlovića z glavo matiral Ermina Hasića. Zmago domačih je v sodnikovem podaljšku potrdil Ivan Firer, ki je kaznoval Hasićevo napako.

Preostale tri tekme bodo v nedeljo. Posebej zanimivo bo v Murski Soboti, kjer se bosta v prekmurskem derbiju udarila Mura 05 in Nafta. Stadion Fazanerija je že razprodan, tako da je pričakovati okoli 6.000 gledalcev.