Trener Maribora Darko Milanič je pričakovano zelo spremenil ekipo v primerjavi s tisto, ki je v sredo igrala proti Dinamu. V prvi postavi sta na tekmi v Celju priložnost dobila le Jasmin Handanović in Aleksander Rajčevič. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Prva domača zmaga Domžal v tej sezoni
V Celju revija mladih in nova zmaga prvakov

V ponovitvi finala lanskega slovenskega nogometnega pokala je Maribor zasluženo zmagal. Alen Ploj je z nekaj metrov zadel v 31. minuti, ko mu je zelo lepo podal Dejan Mezga, drugi zadetek pa je padel v 73. minuti - Matic Črnic je takoj po vstopu v igro natančno meril v kazenskem prostoru.

Komazec zapravil višjo zmago
V drugem polčasu je imel številne priložnosti Nikola Komazec. Kmalu po odmoru mu je podal Mezga, srbski nogometaš je bil sam pred vrati, vendar mu lob ni uspel. V 65. minuti je po podaji Trajkovskega poskusil z glavo (izkazal se je vratar Matic Kotnik), v 85. minuti pa je zgrešil prazna vrata, vendar je sodnik tako in tako dosodil prepovedani položaj.

Debi mladega Šauperla
Trener Maribora Darko Milanič je pričakovano zelo spremenil ekipo v primerjavi s tisto, ki je igrala v sredo proti Dinamu. V prvi postavi sta na tekmi v Celju priložnost dobila le Jasmin Handanović in Aleksander Rajčevič. Ob koncu je v igro vstopil mladi Bian Paul Šauperl, kar je bil njegov debi v Prvi ligi.

Brez Bezjaka ni bilo zadetka
Celjani, ki so bili po šestih krogih še neporaženi in na visokem 2. mestu (zdaj so jih ujele Domžale), so bili v prvem polčasu še dokaj enakovredni, v 11. minuti pa je lepo priložnost za vodstvo zapravil Nikola Ivanović, ki je z desetih metrov žogo poslal mimo vrat. Poznalo se je, da v ekipi ni več Romana Bezjaka, ki bo kariero nadaljeval v Bolgariji.

Žan Majer prvič v polno v dresu Domžal
V soboto je bila na sporedu še ena tekma. Domžale so z 2:0 premagale Rudar. V prvem polčasu ni bilo zadetkov, Domžale pa so imele premoč. V 55. minuti je Goran Vuk prodrl po desni in podal pred gol. Žan Majer je z glavo zanesljivo zadel prazna vrata. Drugi zadetek je padel po akciji Liridona Osmanaja. Lepo ga je našel Požeg Vancaš, Osmanaj pa je na robu kazenskega prostora najprej preigral branilca Rudarja, nato pa zanesljivo premagal vratarja Rozmana.