Mariborčani so imeli na začetku rahlo terensko premoč, a so se gostje brez težav branili. V 39. minuti je Aleks Pihler natančno meril z roba kazenskega prostora, Matko Obradović pa je ubranil strel v desni spodnji kot. Mura je čakala predvsem na protinapade. Statistika prvega polčasa: posest žoge 53:47 in streli 10:4 za Maribor, streli v okvir vrat pa 3:3.

Trda tekma pred 7.500 gledalci v Ljudskem vrtu se je končala brez zmagovalca. Foto: www.alesfevzer.com

Nevarni poskusi Horvata, Zahovića in Koutra
V 55. minuti je Mura prišla do najlepše priložnosti na tekmi. Tomi Horvat je ustrelil s kakšnih 14 metrov, a je njegov poskus za las zletel mimo vrat. Na drugi strani se je Mariboru le dve minuti pozneje ponudila izjemna priložnost. Dino Hotić je poslal predložek pred vrata, kjer je Luka Zahović streljal z glavo, vendar je Obradović ustavil njegov poskus. Vratar Maribora Kenan Pirić pa se je izkazal ob strelu Nina Kouterja od daleč.

Rudi Požeg Vancaš in soigralci so po šestih zaporednih zmagah remizirali. Mura (v ozadju Tomi Horvat) je neporažena na petih tekmah. Foto: www.alesfevzer.com

Peričić dobil rdeči karton
V 65. minuti so Mariborčani ostali brez Špira Peričića, ki je zaradi prekrška nad Žanom Karničnikom prejel drugi rumeni karton, s tem pa rdečega in si tako "prislužil" predčasno pot v slačilnico.

"Škarjice" Kronavetra mimo vrat
Kljub igralcu manj so vijoličasti iskali poti do odločilnega gola. V sodnikovem podaljšku je Rok Kronaveter poskusil s škarjicami, njegov poskus pa je za las zletel mimo leve vratnice Obradovića. Končna statistika: posest žoge 53:47 za Muro, streli 20:11 za Maribor, v okvir vrat 5:5.

Hotić ni mogel verjeti, kaj je zgrešil Zahović

Hitro vodstvo Brava
Prva tekma dneva med Bravom in Celjem se je končala z 2:2. Domači so povedli v 3. minuti. Almin Kurtović je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, vratar Celja Matjaž Rozman je žogo izbil, a le do Luke Žinka, ki jo je z roba kazenskega prostora s strelom po tleh poslal za hrbet Rozmana. To je bil tudi izid polčasa.

Dario Vizinger je dosegel deveti gol v prvenstvu, s čimer je prevzel vodstvo na lestvici strelcev. Foto: www.alesfevzer.com

Preobrat Celja v treh minutah
Celjani so izenačili v 59. minuti. Po obrambi Igorja Vekića je bil na pravem mestu Dario Vizinger, ki je žogo z nekaj metrov poslal v prazna vrata. Vizinger je dosegel deveti gol v prvenstvu, s čimer se je zavihtel na vrh lestvice strelcev. Tri minute pozneje je semafor kazal že 2:1. Mitja Lotrič je prodrl v kazenski prostor, tam je nad njim prekršek storil Besart Abdurahimi, prav Lotrič pa je tudi prevzel odgovornost in z bele točke dosegel svoj peti zadetek v sezoni.

Nukić zadel za točko domačih
A domači se niso predali. V 81. minuti so izpeljali protinapad, ki ga je s strelom za bližnjo vratnico Rozmana zaključil Mustafa Nukič za 2:2. Nukiću je z desne strani podal Milan Đajić.

Zadetki s tekem v Ljubljani in Domžalah

Slobodan Vuk odločil v Domžalah
V drugi tekmi so Domžale, ki jih vodi še do nedavnega trener Kraševcev Andrej Razdrh, z 1:0 premagale CB24 Tabor Sežano. Edini gol je padel v 37. minuti. Senijad Ibričić je z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, kjer se je žoga tudi malo po sreči odbila do Slobodana Vuka, ta pa je s kakšnih desetih metrov matiral Davida Adama. Pred tem je bila Sežana najbližje zadetku v 10. minuti, ko je Leon Sever s kakšnih 17 metrov oplazil prečko.

Kranjčani v nedeljo gostijo Olimpijo

V nedeljo na TV Slovenija 2/MMC-ju Triglav - Olimpija
Na TV SLO 2 si boste lahko v nedeljo v neposrednem prenosu ob 15.30 ogledali obračun v Kranju med Triglavom in Olimpijo. Zeleno-beli bi z zmago spet prevzeli vrh lestvice.