Jean-Philippe Mendy se je v 59. minuti odlično znašel med branilci Gorice in preigral tudi Nejca Mevljo, s katerim sta bila v Mariboru soigralca v jesenskem delu sezone 2013/14. Lani je v vsej sezoni dosegel le šest zadetkov, v prvi v vijoličastem dresu pa 14. Foto: www.alesfevzer.com

Zelo sem zadovoljen. Zmaga je popolnoma zaslužena, od prve minute naprej smo si pripravljali priložnosti. V nasprotju s prvim polčasom smo v drugem zadeli v pravem trenutku. Ob odmoru sem fantom rekel, naj samo tako nadaljujejo, da smo dobri in pravi, naj ne popustijo. Kljub zapravljenim priložnostim sem bil miren. Pričakovati je bilo, da bo tekmec nekje malo popustil. Dokler so bili Goričani vsaj malce v napadu, nam je bilo lažje, ko so se zaprli, jih je bilo res težko prebiti. Tudi igrišče so si pripravili sebi v prid, saj je bilo zelo počasno, trava pa visoka, zato smo imeli nekaj težav pri kombiniranju. Mislim, da smo reprezentančni premor dobro izkoristili, fantje so zelo dobro delali, to se je videlo tudi danes na tekmi.

Darko Milanič
Maribor
Maribor se bo do 20. aprila kar trikrat pomeril z Zavrčem. Najprej v sredo v prvenstvu, nato pa še dvakrat sredi tedna v polfinalu Pokala Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Maribor nam očitno ne ustreza. V prvem polčasu si nisem želel, da bi bili tako porinjeni nazaj, a so gostje ustvarili pritisk s kakovostnimi podajami. Naš prehod v napad je bil prepočasen, nismo bili dovolj natančni, da bi izpeljali prave napade. Tudi ko smo bili zgoščeni, smo bili v dvobojih precej slabi. Mendy nam je povzročil preveč preglavic s svojo fiziko in se velikokrat sam obračal pred vrati. Tudi prvi gol je padel na ta način. Na začetku drugega polčasa smo za nekaj časa umirili njihov pritisk in poskušali priti bližje njihovemu golu, a nato prepoceni prejeli zadetek, pri katerem smo bili tudi premalo inteligentni pri reševanju. Proti Olimpiji bomo morali biti veliko boljši. Osnova nogometa je igra ena na ena.

Trener Gorice Miran Srebrnič

Za površne spremljevalce je morda nekoliko presenetljiv podatek, da je 29-letni Francoz v jesenskem delu Prve lige TS igral prav na vseh 22 tekmah, od tega 15-krat v začetni postavi. Ob uvodu v pomlad je ob porazu proti Celju prvič v tej sezoni obsedel na klopi, nato je proti Olimpiji uradno manjkal zaradi povišane telesne temperature, v Velenju je bil na zelenici 14 minut, proti Krki pa se je moral spet zadovoljiti s spremljanjem celotne tekme med rezervisti.

Mendy: Ustreza mi veliko šprintov, ker tako igram
Uvrstitev Mendyja v začetno enajsterico v Novi Gorici je včeraj na klop posedla Milivoja Novakovića in Gregorja Bajdeta. Francoski napadalec je priložnost izkoristil in bil z dvema zadetkoma prvo ime tekme, ki se je končala z izidom 0:2. Dvakrat je na isti zelenici zadel že septembra ob zmagi z 1:4. "Normalno je, da v takšnem klubu, kot je Maribor, obstaja velika konkurenca. Vedno se moraš truditi, da lahko igraš. Tako bo tudi naprej, upam pa, da bom igral čim več," je razmišljal po prihodu iz slačilnice in nadaljeval: "Če bom ob koncu sezone najboljši strelec Maribora, v redu, če ne bom, pa bo tudi v redu. Najpomembneje je, da smo osvojili tri točke. Mislim, da smo upoštevali navodila trenerja. Seveda sem vesel tudi tega, da sem dosegel dva zadetka, saj sem si to res želel in se trdo boril."

Na Štajersko je Mendy iz Kopra prišel poleti 2013, kar pomeni, da z delom pod vodstvom Darka Milaniča do prejšnjega meseca ni imel izkušenj. Za zdaj je z njim zadovoljen: "Dela dobro, všeč so mi njegovi treningi. Ustreza mi veliko šprintov, ker tako tudi igram." Trener je za Mendyjevo igro (tako kot tudi za osrednjega branilca Denisa Šmeja, ki je ob poškodbi Marka Šulerja odigral prvo tekmo za Maribor) našel same pohvale: "Tudi če ne bi zadel, bi bil z njegovo predstavo zelo zadovoljen. Odlično je igral že od začetka, bil je dober, gibljiv in nevaren. Fantom vedno ponavljam, da so pomembni vsi. Ker nas aprila čaka še sedem tekem, je logično, da sem nekoliko premešal postavo, kar sem tudi napovedal. Eno moštvo tega ne more zdržati."

Statistika tekme (vir: Prva liga TS)
- streli: 5:13
- v okvir vrat: 2:6
- koti: 0:12
- posest žoge: 45:55 odstotkov

Milanič: Ne smemo gledati na našega tekmeca
Maribor je prvič to pomlad igral za Olimpijo. Ko se je tekma v Novi Gorici začenjala, je bilo ravno konec srečanja v Novem mestu, kjer so Ljubljančani zmagali z 0:2. So igralci vedeli za izid s Portovala? "Jaz jim ga nisem povedal, ampak mislim, da so vedeli. Kot odraslim ljudem, ki vedo, kaj je njihov cilj, bi jim moralo biti za to vseeno. V tem smislu, da morajo biti osredotočeni na svoje delo. Na sestanku pred tekmo sem jim rekel, da kalkulacije nikoli niso dobre. Ne smemo gledati na tekmeca za naslov. Naša naloga je, da zmagujemo. Potem bomo na koncu zadovoljni," nam je zatrdil Milanič. Mendy in Tavares sta dejala, da se sama pred oziroma med tekmo nista pozanimala o izidu tekme Krka - Olimpija.
V sredo v 28. krogu, ki pomeni uvod v zadnjo četrtino prvenstva, bo spored podoben: najprej bo ob 16.00 tekma Gorica - Olimpija, medtem ko se bo srečanje Zavrč - Maribor začelo ob 18.00. "Tudi o Zavrču smo že v slačilnici nekaj rekli in za trenutek prekinili slavje. Priprava na zelo težko gostovanje se začne že danes. Tekmec zna igrati na rezultat. Prepričan sem, da se bo zelo dobro branil, mi pa bomo morali najti način, kako to premagati," je sklenil dobro razpoloženi Milanič.
Eleke: Po zadnji tekmi ves dan nisem jedel
V Novem mestu je prvič v majici Olimpije mrežo zatresel Blessing Eleke. Po tekmi mu je čestital tudi nesojeni član zeleno-belih Danko Lazović, ki si je srečanje ogledal s tribune. Nigerijec je na igrišče vstopil v 58. minuti namesto poškodovanega Juliusa Wobaya in potreboval le minuto in pol za zadetek. Dosegel ga je z glavo po podaji Mihe Zajca iz kota.
"Čas za gol je bil pravi. Ne morem veliko reči. Le molim in vem, da je pravi čas za gole. Še naprej moram trdo delati in se truditi, pa bodo tudi goli. Ker na prejšnjih tekmah nisem bil uspešen, sem bil jezen. Po zadnji tekmi ves dan nisem jedel. Spraševal sem se, kaj je zdaj to. Vendar sem to sprejel in se še naprej trudil. Danes je bilo odlično. Verjamem, da prihaja še več golov," je za TV Slovenija povedal Eleke.

Trener Marko Nikolić pa: "Na takšnih srečanjih se osvoji naslov. To smo vedeli. Ob polčasu sem bil malo živčen, saj vem, da se takšne tekme lahko obrnejo po številnih zamujenih priložnostih. Vendar nam je uspelo dati drugi gol iz prekinitve. Igrali smo kakovostno in tekmo mirno pripeljali do konca. Zelo me veseli, da spet nismo prejeli zadetka."
Nejc Vidmar je nepremagan že 839 minut. Zadnje štiri tekme v jesenskem delu je zaklenil vrata Domžal, v spomladanskem delu pa še ni pobral žoge iz Olimpijinih vrat. V lanskem prvenstvu je postavil rekord, ko gola ni prejel dobrih tisoč minut.