Šušnjara zadel za vodstvo Mure
Mura je na za zdaj še prazni Fazaneriji hitro pokazala zobe. V 10. minuti je Luka Šušnjara pobegnil gostujoči obrambi, sam prišel pred vratarja Matjaža Rozmana in ga matiral. Rozman je klonil po 372 minutah brez prejetega gola. Domači so bili tudi v nadaljevanju nekoliko nevarnejši. Luka Bobičanec je po vodilnem golu s prostega strela dobro meril in namučil Rozmana.

Kek videl zelo dobro tekmo in četrto zaporedno zmago Mure

Kerin podal, Kadušić izenačil
Celjani so izenačili v 24. minuti. Luka Kerin je ušel ofsajd zanki domačih in podal na drugo stran, kjer je Advan Kadušić žogo s kakšnega metra potisnil v prazna vrata. Prekmurci so zaman zahtevali nedovoljen položaj.

Prvenec Žižka za novo veselje Prekmurcev
V 31. minuti je Nino Kouter sprožil s kakšnih 20 metrov, vratar Rozman pa je žogo s skrajnimi močmi odbil v kot. Osem minut kasneje so črno-beli zabili drugi gol. Staniša Mandić je po desni strani prodrl v kazenski prostor, nato pa podal v sredino, kamor je vtekel Kevin Žižek in žogo "s prve" poslal pod prečko. 21-letni Žižek je zabil prvi gol v prvenstvu. Ob polčasu zasluženo vodstvo Mure, o čemer priča tudi statistika: posest žoge 57:43, streli 8:3, v okvir vrat 6:1.

Muraši so zmago proslavili z navijači, ki jih tokrat še ni bilo na stadionu. Foto: www.alesfevzer.com

Bobičanec v polno z bele točke
Mura je v 47. minuti povišala vodstvo. Dušan Stojinović je z drsečim štartom v kazenskem prostoru nespametno podrl Klemena Pucka, tako da je sodnik Matej Jug pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izvedel Luka Bobičanec.

Rozman ubranil enajstmetrovko Šušnjari
V 62. minuti je Mura prišla do nove enajstmetrovke. Žižek je v dvoboju s Stojinovićem "hitro padel", Jug je znova pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Šušnjara in sprožil, a ga je Rozman "prebral" in ubranil njegov strel po tleh. Muraši so bili tudi v nadaljevanju nevarnejši, priigrali so si še nekaj priložnosti, vendar je v celjskih vratih blestel Rozman. Končna statistika priča o premoči Mure: skupaj streli 17:7, v okvir vrat 11:2, posest žoge 54:46. Novo zmago Mure je s tribun Fazanerije videl tudi slovenski selektor Matjaž Kek.

Iz tabora Olimpije in Brava pred sredinim obračunom

V sredo ob 19.55 na TV Slovenija 2/MMC-ju Olimpija – Bravo
28. krog se bo v sredo nadaljeval s tremi tekmami: Aluminij – Tabor Sežana, Rudar – Domžale in Olimpija – Bravo. Ljubljanski derbi od 19.55 naprej na TV Slovenija 2 in na MMC-ju.