Jože Benko je dosegel že 8. prvenstveni zadetek, 34. v dresu Nafte in 53. v prvoligaški konkurenci. Foto: Sandi Fišer
Luka Koper
Luka Koper je izgubila že tretjič zapored. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Rudar doma klonil proti Gorici
Nafta z igralcem manj premagala prvaka
Dež odplaknil tekmo Domžale-Maribor

Igrišče ob Kamniški Bistrici je bilo preveč razmočeno, tako da je bil glavni sodnik Sašo Habjanič tekmo prisiljen odpovedati. "Na igrišču je bilo preveč vode in ni bilo primernih pogojev, da bi se tekma lahko normalno odigrala. Potem ko sem preveril stanje na igrišču, sem po tehtnem premisleku ugotovil, da ne morem zagotoviti varnega igranja prvenstvene tekme, zato sem se tudi odločil, da tekmo odpovem," je pojasnil Habjanič.
Odpovedana je tudi nedeljska tekma v Ajdovščini med Primorjem in CM Celjem, saj so imeli gostje zaradi poplav na celjskem območju težave z zborom nogometašev in potjo na Primorsko.

Hit Gorica podaljšala krizo Rudarja
Še pravočasno se je srečanje končalo v Velenju, kjer je Hit Gorica z 2:1 premagala Rudar, ki je že na peti zaporedni tekmi ostal brez zmage. Gostje so povedli v 36. minuti, ko je Admir Kršič s tudi s pomočjo enega izmed domačih igralcev presenetil Bobana Saviča. Pet minut pozneje je "knapom" uspelo izenačiti. Po bilijardu v gostujočem kazenskem prostoru je žogo za hrbet Vasje Simčiča spravil Uroš Korun.

Odločitev o zmagovalcu je padla v 65. minuti, ko je Sandi Arčon lepo našel Krisa Jogana, ki se je sam znašel pred Savičem in ga rutinirano premagal. Velenjčani so neuspešno poskušali izenačiti. Nalogo sta jim otežili še izključitvi Damjana Trifkoviča in Uroša Koruna.

V Novi Gorici že do polčasa 0:3
Tekma v Novi Gorici med Luko Koprom in Nafto, na kateri se je zbralo vsega 80 gledalcev, se je zaradi namočenega igrišča začela z več kot polurno zamudo. Gostje so povedli že v 2. minuti, ko je Konstantin Vasiljev zadel s prostega strela z okoli 25 metrov. Prednost Prekmurcev je v nadaljevanju z dvema goloma povišal Jože Benko. Najprej je z roba kazenskega prostora močno udaril po odbiti žogi in z lobom premagal Ermina Hasiča, ki je bil nekoliko iz svojih vrat. V 22. minuti je bil izključen Erdžan Bečiri, potem ko je na robu kazenskega prostora zrušil Mitjo Brulca. Kljub igralcu manj je Benko v 34. minuti še enkrat matiral Hasiča. Prekmurec je sam prišel pred Primorca in zanesljivo dobil dvoboj na "štiri oči".

Primorci jalovo napadali
V nadaljevanju so Koprčani ves čas napadali, a so jim težke razmere, ki so mejile že na vaterpolo, močno otežile delo. Že v 46. minuti sta Amer Jukan in Brulc sama prišla pred Tomaža Murka, a sta preveč komplicirala, tako da je priložnost splavala po vodi. V 64. minuti je Murko ustavil poskus Davorja Bubanje, tri minute pred koncem pa še Ivice Guberaca.