V Zavrču je bil ob gostovanju Olimpije nogometni praznik. Prihodnjo nedeljo bo tam igral še Maribor. Foto: Aleš Fevžer
Zavrč še bolj zatresel stolček Razdrha

To je že tretji zaporedni poraz Ljubljančanov, ki so predtem izgubili tudi v Novi Gorici in v Stožicah proti Domžalam. Prepričani so bili, da bodo na sicer neugodnem gostovanju prekinili črni niz, kar pa se ni zgodilo. Izbranci Andreja Razdrha, ki se mu močno maje stolček, so bili tudi v bližini hrvaške meje bolj ali manj nemočni. Zavrč jih sicer ni nadigral, a je izkoristil priložnost več, ljubljanski navijači pa so lahko zaskrbljeni zaradi pomanjkanja idej, neučinkovitosti in negotovosti Olimpijinih igralcev.
V prvem polčasu zadela Benko in Šporar
Obe ekipi sta tekmo začeli z željo po napadih, a je igra dolgo potekala med obema kazenskima prostoroma, čutila se je živčnost, videlo se je, da je tekma predvsem za goste zelo pomembna. Nekaj poskusov na obeh straneh je v uvodnih minutah bilo, prvo pravo priložnost pa so si v 18. minuti priigrali gostitelji. Miha Kokol je bil po podaji Dorisa Kelenca najvišji v kazenskem prostoru, toda streljal čez vrata. Tudi Olimpija si je nato priigrala dve priložnosti, a sta bila Damjan Trifković in Gabriel Eteme nenatančna.

V 26. minuti pa je Zavrč povedel. Kelenc je znova poslal žogo v kazenski prostor, neodločni branilci Olimpije pa je niso znali izbiti, tako da je prišla do Jožeta Benka, ki jo je poslal v mrežo. A v vodstvu so gostitelji uživali le deset minut. Za to ima največ zaslug Andraž Šporar, ki je z glavo natančno streljal in izenačil na 1:1.

Golubar postavil končni izid
Še eno hladno prho so gosti doživeli že na začetku drugega polčasa. Potem ko Šporar ni kaznoval napake domače obrambe, je na drugi strani s pomočjo povratnika v ljubljansko moštvo Milana Anđelkovića v polno zadel Josip Golubar. Ljubljančani so nato seveda prevzeli pobudo, veliko poskušali s streli (Trifković dvakrat, Nik Omladič, Marko Vukčević, Nemanja Mitrović), toda na pravo priložnost so čakali do 87. minute, ko je takoj po prihodu na igrišče Filip Valenčič omogočil vratarju Zavrča Gregorju Finku, da se izkaže. To pa je bilo veliko premalo, da bi iz Haloz odnesli vsaj točko.