Branilec Aris Zarifović je v 74. minuti načel mrežo Domžal. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec
CM Celje
Celjani so se veselili točke v Velenju. Foto: MMC RTV SLO
Vasja Simčič
Vratar Hita Gorice Vasja Simčič je tretjič zapored ostal nepremagan. Foto: MMC RTV SLO/Matej Rijavec

Na prvi gol na stadionu Ob jezeru ni bilo treba čakati dolgo. Že v 3. minuti je s prostega strela s 35 metrov ob ne preveč dobrem posredovanju Bobana Savića dobro meril povratnik po poškodbi Zoran Pavlović. Velenjčani so hitro izenačili. V 8. minuti je bil Luka Žinko v veliki gneči na pravem mestu po predložku s prostega strela.
V 11. in 18. minuti sta mrežo zatresla še Denis Popović in Luka Majcen. Slednji je za drugo izenačenje Rudarja zadel, potem ko se je žoga odbila od vratnice po strelu Elvisa Bratanovića. Ta se je vpisal med strelce v 56. minuti, ko je z glavo v polno meril po predložku Žinka.
Pet minut pozneje je na 3:3 z natančnim strelom od daleč izenačil Ivan Firer, ki je v igro prišel le minuto prej. Do konca tekme so imeli pobudo "knapi". V 83. minuti je Majcnu nov zadetek preprečila desna vratnica. Nekaj minut pred koncem je moral zaradi drugega rumenega kartona z igrišča predčasno celjski nogometaš Iztok Močivnik.
Rdeči karton Elsnerja
V Domžalah (domače moštvo je pogrešalo nekaj poškodovanih igralcev, tudi prvega strelca lige Ivana Knezovića) je že v 13. minuti rdeči karton prejel domžalski branilec Luka Elsner, potem ko je nepravilno ustavil Vita Pluta, ki je prodiral proti domačim vratom. V nadaljevanju vse do 74. minute Novogoričanom ni uspelo premagati odličnega vratarja Nejca Vidmarja, ki se je izkazal s kar nekaj obrambami. Nato se jim je le odprlo.
Hit Gorica premoč kronala šele ob koncu
Gorico je po strelu iz kota v vodstvo z glavo popeljal branilec Aris Zarifović, potem ko je Vidmar slabo ocenil let žoge. Pet minut pozneje je v kazenski prostor Domžal lepo prodrl Vicente, po njegovi podaji pa je na 2:0 povišal Plut. V sodnikovem podaljšku je bil znova v prodoru Vicente, Vidmar ga je podrl in moral tudi on predčasno v slačilnico. Z 11-metrovke je končni izid postavil Goran Galešić, ki je dobil dvoboj z Laminom Diallojem. Ta je moral v vrata, ker so gostitelji opravili že vse tri menjave.
Domžalčani so na domačem stadionu doživeli prvi poraz po februarju. V uvodnih petih krogih nove sezone so prejeli le en gol, tokrat tri. Na drugi strani so Novogoričani zmagali še tretjič zapored. Na vseh treh srečanjih niso dobili zadetka.
V petek sta se Nafta in Luka Koper razšla brez zadetkov, preostali dve tekmi pa bosta v nedeljo.

6. krog:
RUDAR - CM CELJE 3:3 (2:2)
1.400; Žinko 8., Majcen 18., Bratanović 56.; Pavlović 3., Popović 11., Firer 61.
RK: Močivnik 88./CM Celje
Rudar: Savić, Mujaković, Jeseničnik (41./Ihbeisheh), Rošer (75./Trifković), Majcen, Rotman, Berko, Žinko (66./Đokić), Bratanović, Dedić, Stojnić.
CM Celje: Kotnik, Akakpo, Krajcer, Krljanović (47./Bakarić), Popović, Bezjak, Kapić (60./Firer), Močivnik, Pavlović, Gobec, Medved (79./Šmitran).

DOMŽALE - HIT GORICA 0:3 (0:0)
400; Zarifović 74., Plut 79., Galešić 93./11-m
RK: Elsner 13., Vidmar 91./oba Domžale
Domžale: Vidmar, Diallo, Teinović, Horvat, Pekić, Zadnikar (18./Hanžič), Zatkovič, Drevenšek, Krcić (68./Smukavec), Balkovec (72./Kavčič), Elsner.
Hit Gorica: Simčič, Zarifović, Kovačević, Vicente, Galešić, Buzeti, Plut (79./Stojanović), N. Mevlja, M. Mevlja, A. Jogan, Žigon (68./Arčon).

1.000 gledalcev

MARIBOR 5 4 1 0 8:3 13 DOMŽALE 6 3 2 1 8:4 11 HIT GORICA 6 3 1 2 12:5 10 CM CELJE 6 2 2 2 9:7 8 OLIMPIJA 5 2 2 1 7:7 8 RUDAR 6 2 1 3 11:10 7 NAFTA 6 1 3 2 6:6 6 TRIGLAV 5 2 0 3 3:12 6 MURA 05 5 1 1 3 2:5 4 LUKA KOPER 6 0 3 3 2:9 3