195 cm visoki Etienne Beugre (desno) je v Maribor prišel v zimskem prestopnem roku. Ob njem Victor Gidado. Foto: www.alesfevzer.com

Maribor je v Spodnji Šiški v 20. minuti povedel, po strelu Žige Repasa in odbiti žogi vratarja Matije Orbanića je iz bližine z glavo zadel 23-letni napadalec iz Slonokoščene obale Etienne Beugre, ki je dosegel svoj prvi gol v vijoličastem dresu.

Domači so izenačili v 32. minuti, prav tako iz bližine je bil uspešen 19-letni nigerijski vezist Victor Gidado. Podajalec je bil Matej Poplatnik, ki je prišel do žoge ob Svenu Šoštariču Kariču, ki se je preslabo gradil v bližini lastnih vrat.

Do konca tekme se izid ni več spremenil, čeprav se je mreža zatresla še trikrat. Sodniki na čelu z glavnim delivcem pravice Matejem Jugom in VAR-om so v 29. minuti razveljavili zadetek Maksa Barišića (zaradi igranja z roko Marka Božića), v 55. minuti po podaji Gidada gol Poplatnika, v 76. minuti pa še zadetek Arnela Jakupovića (oba zaradi prepovedanega položaja).

Zadetki s tekem Bravo − Maribor in Mura − Koper

Priložnosti na obeh straneh

Posebej v prvem polčasu ni manjkalo dogajanja na eni in drugi strani. V premešani začetni postavi Štajercev tokrat ni bilo Jakupovića, Josipa Iličića, Hilala Soudanija in Blaža Vrhovca. Maribor je kljub temu bolje odprl tekmo. V 14. minuti je Barišić prišel v kazenski prostor in že premagal Orbanića, a se je pravočasno vrnil Nemanja Jakšić in žogo odbil v vratnico.

Po vodilnem zadetku Maribora so v 27. in 28. minuti prvič resneje zagrozili tudi gostitelji, toda predvsem Jakšić je bil le malce premalo natančen s strelom z glavo. So pa Šiškarji nato naredili napako, ki pa je na njihovo srečo ostala nekaznovana.

Mark Španring je žogo namreč "podaril" Beugreju, ki je z njo sam stekel proti praznim vratom, vendar zadel le vratnico, od nje se je žoga odbila do Barišića, ki je nato zatresel mrežo, vendar je pregled posnetka pokazal predhodno igranje z roko Božića.

Po izenačenju bi Martin Pečar lahko v 38. minuti zadel tudi za vodstvo Brava, a je preveč okleval s strelom, tako da ga je dohitel Šoštarič Karič, v sodnikovem dodatku pa je na drugi strani Pijus Širvys s strelom z glavo zgrešil prazna vrata.

Po uri igre je trener vijoličastih Ante Šimundža na zelenico poslal tudi Iličića, Soudanija in Jakupovića. Alžirec je imel v 92. minuti lepo priložnost za zmago, vendar je po podaji z leve strani na drugi vratnici z glavo iz bližine zgrešil.

Florucz z dvojčkom že pri devetih zadetkih

Olimpija z odigrano tekmo manj za vodilnim Celjem zaostaja 12 točk, pred Mariborom pa ima sedem točk prednosti. V sredo ob 18.30 bo v Stožicah odigrala preloženi derbi proti največjemu tekmecu.

Varovanci Zorana Zeljkovića, za katerega je v petek direktor kluba Igor Barišić odločno zanikal namigovanja, da se mu maje stolček, ostajajo neporaženi v spomladanskem delu prvenstva. Za tri točke v Domžalah je dva zadetka v 53. in 59. minuti prispeval Raul Florucz (skupaj jih ima zdaj devet), v 85. pa je bil strelec še Admir Bristrić. Poraz gostiteljev je tik pred koncem ublažil Filip Stuparević s strelom po tleh s prostega strela z desne strani.

Ljubljančani, ki so pogrešali kaznovanega Agustina Doffa, so bili že v prvem polčasu nevarnejši. Florucz je na začetku drugega najprej podal z desne strani, domači žoge niso izbili, do nje je znova prišel Olimpijin napadalec in zadel za 0:1. Šest minut pozneje je Avstrijec potegnil z desne strani in Lovra Štubljarja matiral s približno 18 metrov.

V 84. minuti je Peter Agba prejel drugi rumeni karton, a to ni vplivalo na razplet, saj je Bristrić takoj zatem potrdil zmago gostov, ko je mrežo zatresel malce z leve strani kazenskega prostora.

Zadetki s tekme Domžale − Olimpija

Koper izenačil z 11-metrovke, ob koncu izključen Kous

Mura in Koper sta se pomerila še tretjič v dobrih treh tednih. Na Bonifiki so v prvenstvu zmagali kanarčki, v pokalu pa muraši.

Tokrat je imel najlepšo priložnost v prvem polčasu v 37. minuti Murin grški krilni igralec Aleksandros Kiziridis, ki je po levi strani prodrl v kazenski prostor, a zadel le vratnico. Soboška zasedba pa je povedla v drugi minuti dodatka prvega polčasa, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel Amadej Maroša.

Koprčani so izenačili v 50. minuti, ko je Matic Maruško s prekrškom nad Luko Vešnerjem Tičićem zakrivil 11-metrovko, z bele pike pa je bil natančen Timothe Nkada.

V nadaljevanju so bili Primorci bližje zmagi, med drugim je v 80. minuti Wisdom Sule stresel vratnico, potem ko je bil sam pred vratarjem Klemnom Mihelakom. V 86. minuti je moral domači nogometaš Žiga Kous zaradi udarca s komolcem predčasno z zelenice, a je ostalo pri delitvi točk. Prekmurski navijači niso bili zadovoljni s sojenjem Anžeta Jeriča, ki so mu namenili kar precej žvižgov.

Celje je že v soboto ugnalo Rogaško z 1:2, s čimer je zelo blizu drugemu naslovu državnega prvaka.