Olimpija je v Stožicah v uvodnih krogih premagala Celje, Aluminij in Rudar. Foto: BoBo
Stefan Savić
Stefan Savić je bil strelec za 2:0. Foto: BoBo
Grega Sorčan in Tine Kavčič
Gorica prvič zmagala
Zanesljiva zmaga Olimpije

V nedeljo bosta igrala še Krško in Ankaran Hrvatini.
Velenjčani so v prejšnji sezoni na štirih tekmah proti Ljubljančanom osvojili kar deset točk, tokrat pa so gladko ostali brez njih, saj so nogometaši Olimpije že v prvem polčasu prišli do zanesljive prednosti z 2:0. Prvi zadetek so dosegli v 26. minuti, ko je Ricardo Alves zanesljivo izvedel 11-metrovko, ki jo je zakrivil Robert Pušaver, potem ko je ob levem robu kazenskega prostora spotaknil Issaha Abassa. Na 2:0 je povišal Stefan Savić v 44. minuti, ko je prišel sam pred Mateja Radana in ga premagal s strelom po tleh.

Že v 52. minuti so Ljubljančani povišali na 3:0. Najprej je do strela v kazenskem prostoru prišel Savić, ki je v glavo zadel Radana, ta je po močnem udarcu obležal in posledično moral na nosilih iz igre (zamenjal ga je Marko Pridigar), odbito žogo pa je v prazno mrežo pospravil Nik Kapun. Olimpija je piko na i visoki zmagi postavila v četrti minuti sodniškega dodatka, ko je Nathan Oduwa z desne strani podal v sredino kazenskega prostora, tam pa je bil še en rezervist Blessing Eleke, ki je preigral Pridigarja in postavil končni izid.

Dva zadetka razveljavljena, tretji ne
V Novi Gorici prvi polčas gledalcem ni ponudil zadetkov, čeprav sta si ekipi ob bolj ali manj enakovredni igri priigrali nekaj obetavnih akcij. Najlepše že v uvodnih minutah, ko je bil nekoliko podjetnejši Aluminij. V drugem delu je v 49. minuti Marko Nunić sicer zadel za Kidričane, a bil pri tem v prepovedanem položaju. V 73. minuti so zadeli tudi Primorci, ko je po dolgi podaji Uroša Celcerja z leve strani z glavo žogo v mrežo spravil Andrija Filipović, toda novogoriški napadalec je predtem naredil prekršek, tako da je ostalo pri 0:0. V peti minuti sodniškega dodatka je domača ekipa vendarle dosegla zmago, ko je po podaji Dejana Žigona iz kota Grudina ostal sam sredi kazenskega prostora.