Almedin Ziljkić in Mustafa Nukić sta bila glavna akterja pri drugem golu Olimpije. Foto: www.alesfevzer.com

Vratarja Olimpije Denisa Pintola je že v 3. minuti premagal Mirko Mutavčić, vodstvo pa je še pred polovico prvega polčasa povišal Ivan Durdov. Olimpija je hitro dobila dva gola, pred tem v sedmih krogih le enega. Varovanci Simona Rožmana so na začetku drugega dela povedli celo s 3:0, vendar je po večminutnem pregledu VAR zadetek razveljavil.

Le nekaj trenutkov pozneje je Ljubljančane v igro vrnil Mustafa Nukić, ki se je najbolje znašel v kazenskem prostoru. Usodni za Domžalčane sta bili 67. in 68. minuta. S petim golom v prvenstvu je izenačil Nukić, ki so mu sprva zadetek razveljavili, a je VAR pokazal, da ni bil v prepovedanem položaju. Le minuto pozneje je odločilni zadetek s peto dosegel rezervist Rui Pedro.

Domžale v vodstvu po bombi Mutavčića

Domžalčani so odlično odprli srečanje. Odbita žoga je prišla do Mirka Mutavčića, ki je silovito sprožil z več kot 20 metrov. Ob pravi bombi je bil nemočen tudi vratar Olimpije Denis Pintol, čeprav je žoga letela v njegovo stran. To je bil prvi zadetek 21-letnika v prvi ligi.

Dvakrat med nogami za 2:0

Mustafa Nukić je v 15. minuti z volejem lepo streljal s petih metrov, vendar je vratar Ajdin Mulalić odlično posredoval. Dve minuti pozneje so Domžalčani zadeli vratnico (Durdov), le malo pozneje pa so povedli z 2:0. V protinapadu je Žiga Repas podal med nogama Lasickasu, žoga je prišla do Ivana Durdova, ki je prav tako med nogama ukanil Pintola. Domžale bi lahko v 25. minuti povedle celo s 3:0, toda strel Durdova z glavo po kotu je zletel le malo mimo vrat.

V drugi polovici prvega dela je imela več od igre Olimpija. Po strelu Nukića z glavo je s parado posredoval Mulalić. Prav v zadnji minuti pred odmorom je z glavo streljal še Timi Max Elšnik, toda spet se je izkazal v prvem delu brezhibni Mulalić.

Milimetri ločili Domžale od povišanja vodstva

Pestro je bilo tudi na začetku drugega polčasa. Kazalo je, da so Domžalčani povedli že s 3:0, toda po dolgem ogledu videoposnetka se je izkazalo, da je bil Christian Schoissengeyr pri svojem strelu z glavo za nekaj milimetrov v prepovedanem položaju.

Dvakrat udaril Nukić

Le nekaj trenutkov za tem je Olimpija znižala zaostanek. Almedin Ziljkić je ob kot črti poslal povratno žogo v kazenski prostor, kjer je po odbitku prišla do Nukića. Napadalec Olimpije jo je potisnil v mrežo za četrti prvenstveni zadetek v tej sezoni.

V 67. minuti je Nukić po podaji Gorana Milovića izenačil na 2:2. Stranski sodnik je sicer označil prepovedani položaj, a je videoposnetek pokazal, da ga ni bilo. Centimetri so bili tudi tokrat na strani Ljubljančanov.

Olimpijin rezervist odločil s peto

Komajda se je začelo s sredine igrišča, je Olimpija povedla. Ziljkić se je kar naenkrat znašel sam pred Mulalićem, ki je strel ubranil. Odbita žoga je prišla do rezervista Ruija Pedra, ki jo je s peto poslal v prazno mrežo.

Elšnik bi v 73. minuti lahko dosegel še četrti gol, sam je prišel pred vratarja, vendar streljal čez gol. Na drugi strani je zadnjo priložnost na tekmi zapravil Borna Barišić.

Olimpija po zaostanku z 0:2 ugnala Domžale