Blessing Eleke je povedel Olimpijo v vodstvo, nato pa moral zaradi poškodbe gležnja v 58. minuti z igrišča. Foto: www.alesfevzer.com
Aluminij
Aluminij je v drugem polčasu kljub dvema prejetima zadetkoma zaigral precej bolje. Na koncu je celo sprožil več strelov v okvir vrat kot Olimpija (5:3). Streli skupaj 13:11. Foto: www.alesfevzer.com
Pri Aluminiju nezadovoljni z dvema odločitvama sodnika

Olimpija je imela že od prvega sodniškega žvižga naprej terensko premoč, a je bolj ali manj jalovo napadala. Tako je bilo vse do 34. minute, ko je Denis Klinar z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Blessing Eleke in z glavo (ter ramo) poslal žogo za hrbet vratarja Luke Janžekoviča. Žoga se je v mrežo odbila od leve vratnice.

Olimpija je imela v prvem polčasu žogo več v posesti (57:43), sprožila pa je tudi več strelov proti vratom (5:1), a le enega v okvir (1:1).

Sodnik Žnidaršič ni videl roke Matića
V drugem delu so domači prikazali precej boljši obraz. Pletli so obetavne akcije na polovici Olimpije. Tako je pri eni izmed akcij kapetan gostov Darjan Matić z iztegnjeno roko ustavil podajo v kazenskem prostoru, a sodnik Andrej Žnidaršič ni piskal ničesar oziroma ni dosodil najbrž očitne enajstmetrovke.

Zajc in Benko razblinila vse dvome
Le malo pozneje (64. minuta) pa je v obdobju premoči Aluminija sledil hiter protinapad gostov in zadetek. Leon Benko je na robu kazenskega prostora podal do vtekajočega Mihe Zajca, ki je nato s strelom po tleh matiral Janžekoviča. Štiri minute pozneje je bil dvoboj odločen. Klinar je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Benko atraktivno "s prve" ukanil Janžekoviča.

V sredo gostovanje v Celju
Zasedba Luke Elsnerja je nato srečanje rutinirano pripeljala do konca, misli pa najbrž že pred tem usmerila proti gostovanju v Celju, ki jo čaka že v sredo.

Gorica bo v preostali tekmi 9. kroga Luko Koper gostila v sredo, 28. septembra. Preostale tri tekme so bile odigrane v soboto.