Domžalčani so niz neporaženosti na domačih tleh povečali na 10 tekem. Nazadnje so ob Kamniški Bistrici izgubili 22. novembra lani, ko jih je z 1:0 premagalo Celje. Foto: www.alesfevzer.com
Arnel Jakupović je povsem neovirano z glavo žogo poslal za hrbet vratarja Žige Freliha in Domžalčanom prinesel vodstvo z 2:0. Foto: www.alesfevzer.com

Slaba popotnica Ljubljančanov za nedeljski večni derbi v Stožicah. V derbiju ljubljanske kotline niso pokazali veliko, precej več so pokazali Domžalčani, ki so že v prvem polčasu opravili vse in se na odmor odpravili s prednostjo dveh zadetkov.

V nadaljevanju je Olimpija poskušala zatresti mrežo, a brez uspeha – domžalska obramba je zdržala vse pritiske (gostujoča napadalca Djordje Ivanović in Andres Vombergar sta bila povsem odrezana od igre) in poskrbela za 13. zmago v sezoni.

Po 32 odigranih krogih imajo Ljubljančani na vrhu lestvice dve točki naskoka pred Mariborom, še dodatno več pred tretjeuvrščeno Muro. Domžale so četrte.

Olimpijin polčas za pozabo
Ljubljančani so v prvem polčasu prikazali sila bledo igro, veliko preglavic je imel tudi glavni trener Goran Stanković, ki je moral zaradi poškodb Antonia Delamee Mlinarja in Matica Finka opraviti dve prisilni menjavi ter na zelenico poslati Denisa Šmeja in Erica Boakyeja. Izid se je v prvem polčasu spremenil dvakrat, obakrat v korist gostiteljev. Po slabe pol ure igre je Slobodan Vuk z desnico sprožil proti vratom, ob tem slabo zadel žogo, ki pa se je srečno odbila od vtekajočega Vitalijsa Maksimenka in končala za hrbtom nemočnega Žige Freliha. V 38. minuti je slabo postavljeno obrambo Olimpije kaznoval še Arnel Jakupović, ki je po predložku z leve strani neovirano s šestih metrov zadel z glavo. Do odmora je nevarno proti vratom gostov s prostega strela sprožil še Senijad Ibričić, a je ostalo pri 2:0.

Ljubljančani so se zlasti v drugem polčasu trudili premagati domačo obrambo in vratarja Ajdina Mulalića, a so bili njihovi streli večinoma sila nenatančni. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani streljali s slepimi naboji
V nadaljevanju so Ljubljančani večkrat pritisnili na gol domače ekipe, ki pa se je uspešno branila. Napadalci zeleno-belih, ki so igrali v sivi opravi, niso imeli svojega dne, njihovi poskusi so švigali (krepko) mimo vrat, še najnevarnejši je bil strel Boakyeja v 69. minuti, ko se je moral izkazati tudi domžalski vratar Ajdin Mulalić, ki je preprečil, da bi žoga pod prečko zletela v mrežo. Kljub vsemu so bili nevarnejši Domžalčani, v 85. minuti je rezervist Dario Kolobarić, ki je na zelenici zamenjal Jakupovića, zdrvel v protinapad, zarezal skozi osrčje gostujoče obrambe in nastreljal Freliha. Odbito žogo je hip zatem proti vratom poslal še Benjamin Markuš, a se je v zadnjem trenutku z blokom izkazal Maksimenko. Zadnjo priložnost na tekmi je za Domžale zapravil Damjan Vuklišević, ki je iz neposredne bližine z glavo žogo poslal v Freliha.

Djuranović za rojstni dan dobil najboljše darilo, zmago nad Olimpijo

Mura do zmage po preobratu, Horvat junak
Na prvi sredini tekmi je Mura z 2:1 premagala Koper. Ekipa iz Murske Sobote se je v prvem polčasu znašla v zaostanku, potem ko je v 43. minuti prvi strelec lige Nardin Mulahusejnović z diagonalnim strelom z desne premagal domačega vratarja Matka Obradovića. Gostitelji, ki so igrali brez kaznovanih Jana Gorenca in Žana Karničnika, so v drugem polčasu iskali izenačenje, po dobri uri igre je za 1:1 zadel Staniša Mandić. 26-letni Črnogorec je po natančnem predložku Luke Bobičanca zadel z glavo. Obe ekipi sta si v nadaljevanju tekme pripravili nekaj lepih (pol)priložnosti, eno izmed njih pa je na veliko veselje domačega kolektiva izkoristil Tomi Horvat. 22-letnik, ki je v 66. minuti na zelenici zamenjal Samsondina Oura, je tri minute pred iztekom rednega dela srečanja z močnim strelom z razdalje premagal gostujočega vratarja Ivana Vargića in poskrbel, da so vse tri točke ostale v Prekmurju.

Guberac po porazu: Igrali smo proti Muri in sodnikom