Kapun: Potrebovali smo to zmago, zdaj bo lažje
Goričani odpravili Celjane

Olimpija ni blestela, a je unovčila večjo kakovost, zadela pa sta najboljša strelca ljubljanskega kluba Ricardo Alves in Abass Issah. To je prva prvenstvena zmaga Olimpije po skoraj mesecu dni oziroma po treh zaporednih remijih, ki jih je dodobra izkoristil Maribor in zdaj zaostaja le točko. V naslednjem krogu bosta tako Maribor (Ankaran) kot Olimpija (Triglav) igrala doma.

V prvem polčasu (razmerje v strelih v okvir vrat 0:5) je uspelo Olimpiji mrežo zatresti šele v sodnikovem dodatku. Dario Čanađija je prodrl po levi strani in podal Alvesu, ki je z levico neubranljivo streljal z dvanajstih metrov. To je njegov deseti gol sezone.

Pri drugem zadetku je v 57. minuti mojstrstvo pokazal Issah. V kazenskem prostoru je izigral Denisa Šmeja in žogo v mrežo poslal mimo Luke Janžekoviča.

V 79. minuti je Nik Kapun s 25 metrov oplazil prečko. Gostitelji so zaman zahtevali dve enajstmetrovki, obakrat je bil v akciji Ibrahim Mensah.

Gorica z učinkovito igro visoko ugnala Celje
V prvem četrtkovem obračunu 30. kroga je bila Gorica s 3:0 boljša od Celja, potem ko je unovčila vse tri svoje strele v okvir vrat. V 30. minuti je po desni strani veliko delo opravil Matteo Tomiček, po njegovi podaji pred gol pa je nespretno posredoval vratar Celja Metod Jurhar. Žogo je z roko odbil do Dejana Žigona, ki mu s šestih metrov ni bilo težko zadeti.

Šele po uri igre so Celjani, ki so v 29. krogu prekinili polletni domžalski niz neporaženosti, izpeljali prvi nevaren napad. Izigrali so goriško obrambo, Luka Kerin je že preigral Grego Sorčana, nato pa z leve strani streljal mimo vrat. V finišu tekme so gostitelji zabili še dva gola. Miran Burgić je po podaji Marka Tešije zadel z roba kazenskega prostora, rezervist Mark Gulič pa je s podobne razdalje kaznoval nedejavnost celjske obrambe in postavil končni izid.