Svet Sešlar in Mustafa Nukić slavita vodilni gol Olimpije, ki še naprej ohranja popoln točkovni izkupiček. Foto: www.alesfevzer.com

Varovanci Alberta Riere so odločneje začeli prvo sobotno tekmo, med drugim je po desetih minutah prvič na tekmi poskusil Svit Sešlar, ki je kar nevarno meril z roba kazenskega prostora, pozneje pa so tudi Radomljani za kratek čas pokazali svoje napadalne namere, a niso bili posebej nevarni.

Po golu Nukić poskrbel še za 11-m

Mustafa Nukić je Olimpijo povedel v vodstvo v 25. minuti. Akcijo je začel Samuel Pedro, ki je žogo podal Mariu Kvesiću. Vodilni podajalec lige je s svojo četrto podajo sezone – žogo je poslal na oddaljenejšo vratnico – zaposlil Nukića, ki je svoj tretji prvoligaški zadetek v sezoni dosegel z glavo (1:0).

Tekma Olimpija – Radomlje je bila statistično izenačena: obe ekipi sta imeli po devet poskusov strelov, od tega po pet strelov v okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

V 39. minuti je Nukić še enkrat zadel, vendar so sodniki pred tem dosodili njegov prekršek nad Vickom Ševeljem.

Nukić je na začetku drugega polčasa zmajem priigral novo priložnost za gol, ko ga je Luka Guček v kazenskem prostoru zrušil na tla. Za ta start si je Guček prislužil rdeči karton. 11-metrovko je izvedel Mario Kvesić, Olimpijo je povedel do povišanja vodstva (2:0).

Po 635 minutah sezone prvi gol v mreži Olimpije

V 77. minuti je prvič resneje posredoval tudi rezervni vratar zmajev Denis Pintol, ki je nadomestil poškodovanega Matevža Vidovška. Ustavil je poskus Madžida Šošića in poskus z glavo Ismirja Nadarevića v 83. minuti.

V končnici tekme je Kalcer znižal zaostanek, potem ko je 11-metrovko – to je sodnik dosodil po pregledu VAR-a, Mateo Karamatić je v kazenskem prostoru igral z roko – zanesljivo izvedel Sandi Nuhanović (2:1). Nuhanović je kot prvi nasprotnik v prvoligaški sezoni 2022/23 zatresel Olimpijino mrežo, ki je mirovala skoraj sedem tekem.

Olimpija prejela prvi zadetek, a vseeno ohranila 100-odsotni izkupiček

Prvi strelec Prve lige udaril v 85. minuti

Drugouvrščeni Koper je slavil na sobotnem večernem dvoboju pri do tedaj četrtouvrščenih Domžalah. Prvi polčas rumeno-modrih ekip ni pretirano navdušil. Tako Domžale kot Koper so sprožili po tri strele v okvir vrat, vratarja Mulalić in Golubović pa sta zanesljivo branila.

Andrej Kotnik je s šestim prvenstvenim golom odprl pot Kopru do pete zmage, s čimer je ostal zaostanek za popolno Olimpijo na šestih točkah. Foto: www.alesfevzer.com

Več igre je bilo v nadaljevanju, a na zadetke se je čakalo vse do zadnjih minut. Po nizu menjav je pobudo trdneje prevzel Koper, v samo konico napada se je preselil prvi strelec prvenstva Andrej Kotnik. Po kombinaciji z Raheemom Parrisom na levi strani je Kotnik popeljal žogo do roba kazenskega prostora in nato s strelom od tal prevaral domžalskega vratarja Ajdina Mulalića za 1:0.

Ob jalovem domžalskem lovu na izenačenje je v zadnjih sekundah peto zmago Kopra potrdil rezervist Anis Jašaragić, ki je za tretji gol prvenstva lepo preigraval v kazenskem prostoru in z diagonalnim strelom postavil končni izid tekme ob Kamniški Bistrici.