Matej Poplatnik
Matej Poplatnik je z dvema goloma odločil tekmo v Kranju. Poplatnik je v tej sezoni dosegel že sedem golov, kar ga uvršča na drugo mesto najboljših strelcev, za Miljana Škrbića (10 golov). Foto: www.alesfevzer.com
Rifet Kapić
Domžale
12. krog: Zmage Triglava, Gorice in Domžal
Zadetki s tekme med Aluminijem in Olimpijo
Maribor po preobratu do zmage v Velenju
Zadetki s tekem v Kranju, Novi Gorici in Domžalah

Aluminij je povedel že v 5. minuti, ko je Alen Krajnc dosegel spektakularni zadetek s približno 25 metrov. Krajnc je žogo prejel na levem boku, potegnil v sredino, nato pa žogo poslal v levi zgornji kot vrat nemočnega Aljaža Ivačiča.

Oduwa poskrbel za izenačenje
A veselje domačih je bilo kratko. V 12. minuti je namreč Dario Ćanadžija na levi strani prodrl v kazenski prostor in podal v sredino, kjer je Nathan Oduwa z drsečim štartom žogo potisnil v mrežo. Olimpija je imela v nadaljevanju pobudo, a so se domači dobro branili. Statistika prvega dela: posest žoge 59:41, streli 9:1, streli v okvir 6:1 - vse za goste.

Vombergar "nebeško" skočil in zabil
Varovanci Igorja Bišćana so imeli tudi v nadaljevanju pobudo, a brez pravih priložnosti. Ritem igre je v drugem delu precej padel. V 76. minuti pa je Olimpija vendarle kronala terensko premoč. Kingsley Boateng je poslal predložek z desne strani v kazenski prostor, kjer je Andres Vombergar "nebeško" skočil in žogo z glavo zabil pod prečko. Srečanje je bilo s tem odločeno, saj Aluminij ni imel dovolj dinamita za vsaj točko. Končna statistika: posest žoge 59:41, streli 17:5, streli v okvir vrat 7:1 - vse za Olimpijo.

Triglav se veseli prve zmage
V prvi tekmi dneva je Triglav s 3:1 premagal Krško, kar je bila njegova prva zmaga v sezoni. Dva gola je dosegel Matej Poplatnik. Poplatnik je odločilni zadetek zabil v 56. minuti, ko je preigral Marka Krajcerja in Jona Gorenca ter z 12 metrov matiral Marka Zalokarja.

Gostje so sicer povedli v 10. minuti, ko je Miljan Škrbić unovčil enajstmetrovko, ki jo je z vlečenjem - prav Škrbićevega - dresa zakrivil David Zec. Za vodilnega strelca lige je bil to deseti zadetek v sezoni.

Domači so izenačili v 19. minuti, prav tako z enajstmetrovke. Marko Jakolič je storil prekršek prav nad najboljšim strelcem Triglava, ta pa je z bele točke dosegel svoj skupno šesti zadetek v sezoni. Deset minut pozneje pa so Kranjčani tudi nekoliko srečno povedli. Po podaji pred vrata je žoga zadela nesrečnega in nespretnega Lea Ejupa, od katerega se je odbila v mrežo Krčanov. Zadnjo lepšo priložnost v prvem delu je imel Alen Krcić, ko je s približno desetih metrov streljal mimo gola v 40. minuti.

Celjani v Novi Gorici najprej "zamudili", nato še izgubili
V drugi tekmi dneva je Gorica z 2:1 premagala Celje. Tekma v Novi Gorici se je začela s polurno zamudo, saj so imeli Celjani na poti na Primorsko nekaj težav z gnečo na cesti. Primorci so povedli v 21. minuti, ko je Jaka Kolenc poslal dolgo podajo v kazenski prostor gostov, kjer je žogo lepo ustavil Rifet Kapić, jo spravil čez vratarja Metoda Jurharja, nato pa jo je poslal v prazno mrežo, kar je bil tudi izid polčasa. V drugem delu je Gorica povišala vodstvo v 66. minuti. Dejan Žigon je z leve strani podal do vtekajočega Kyriana Nwabuezeja, ki je nato ukanil še Jurharja. V 76. minuti so Celjani znižali zaostanek. Po podaji Rudija Požega Vancaša s prostega strela z leve strani je bil najvišji v skoku Elvedin Džinić, ki je z glavo zadel za 2:1 in za svoj drugi gol v sezoni. V 83. minuti je imel Mitja Križan priložnost za izenačenje, a je Sorčan žogo po njegovem strelu z glavo odbil. Gorica se je s šesto zmago točkovno izenačila z Rudarjem na tretjem mestu.

Domžale napolnile mrežo Ankarana
Domžalčani so pričakovano (gladko) opravili z Ankaranom, ki je ob Kamniški Bistrici padel s 6:0. Varovanci Simona Rožmana so vse dvome o zmagovalcu rešili v prvem polčasu. Mrežo gostov je v 27. minuti načel Nermin Hodžić, ki je zadel s 15 metrov. V 38. minuti je bil Tilen Klemenčič na daljši vratnici na pravem mestu po predložku Amedeja Vetriha. Piko na i domžalski igri v prvem polčasu je v 43. minuti postavil Senijad Ibričić. V drugem polčasu so Domžalčani dosegli še tri gole. Najprej Petar Franjić (57.), nato pa ob koncu tekme njunega drugega Hodžić in Ibričić. Domžale so tako prekinile niz treh tekem brez zmage in se povzpele na peto mesto.