Maribor je prevladoval praktično vseh 90 minut. Zgovoren je podatek, da so gostitelji sprožili deset strelov v okvir gola, gostje niti enega. V prvem polčasu je Soudani zadel dvakrat v razmiku štirih minut, v drugem polčasu pa so trije goli padli v razmiku petih minut. Arnel Jakupović je s 15 goli znova prvi strelec prve lige, prehitel je Aljošo Matka.

Navijači, ki niso smeli na tribune prav zaradi izgredov na srečanju v Murski Soboti, so svoje ljubljence podpirali na ploščadi pred stadionom. To je bila druga od štirih tekem, na katerih ni dovoljena prisotnost gledalcev v Ljudskem vrtu.

Maribor napadal, Mura v podrejenem položaju

Prva prava priložnost na tekmi se je ponudila Mariborčanom, in sicer v 9. minuti, ko si je po nizki podaji Pijusa Širvysa z desne žogo v kazenskem prostoru spretno zaustavil Jan Repas, nato pa s polvoleja sprožil proti vratom Mure, a mu je veselje z lepo obrambo preprečil vratar Klemen Mihelak. Dobrih pet minut pozneje je Arnel Jakupović pred vrati našel Hilala Soudanija, ta je z glavo meril nenatančno. Hip zatem je pri gostih zaradi poškodbe igrišče zapustil Aljaž Antolin, zamenjal ga je Sandi Nuhanović.

V Mariboru živahno na zelenici in pred stadionom

Soudani dvakrat matiral Mihelaka

V 20. minuti se je izid vendarle spremenil. Josip Iličić je preigraval v kazenskem prostoru, nato pa z desne strani na drugo vratnico poslal visok predložek, kjer je povsem osamljen Soudani rutinirano zadel z glavo. Velika napaka gostujoče obrambe za jubilejni deseti letošnji prvenstveni zadetek alžirskega napadalca. Štiri minute pozneje so vijoličasti vodstvo podvojili. Repas je z globinsko podajo na levi lepo našel Maksa Barišića, ta je žogo z zunanjim delom stopala poslal pred vrata. Mihelak jo je odbil, a naravnost v opreznega Soudanija, od katerega se je okroglo usnje odbilo v mrežo za 2:0.

V 32. minuti so bili prvič nevarni Prekmurci. Žan Trontelj je preigral Soudanija in zdrvel v kazenski prostor, vendar je njegov diagonalni strel zgrešil tarčo. V nadaljevanju je Mura vzpostavila ravnotežje, resnejših priložnosti pa do konca polčasa ni bilo več.

Trije goli vijoličastih v petih minutah

Začetek drugega dela je ponudil enakovredno igro. Sredi drugega polčasa so si vijoličasti v dveh minutah priigrali tri izjemne priložnosti, toda Iličić (sam pred vratarjem), Božić (vratnica) in Jakupović jih niso izkoristili.

Jakupović se je odkupil nekaj trenutkov pozneje, ko je podstavil nogo po strelu Marcela Lorberja in tretjič matiral Mihelaka. V 70. minuti je bilo že 4:0. Z roba kazenskega prostora je sprožil Marko Božić, žoga pa je zletela tik pod prečko levega kota Murinih vrat. Najlepši gol na srečanju! Tretji gol v petih minutah je padel po prodoru in predložku Jana Repasa, ki je lepo podal do Jakupovića, ta pa je z glavo zabil 15. gol v sezoni.