Velenjčani so tretjič v letošnji sezoni premagali Olimpijo (avgusta z 0:2, marca z 2:4, zdaj pa s 4:2). Foto: www.alesfevzer.com
Safet Hadžić
Safet Hadžić je sedmič sedel na klopi Olimpije (debitiral je v pokalu proti Mariboru) in doživel prvi poraz. Foto: www.alesfevzer.com
Rudar - Olimpija
Jeseni je bilo na tekmi med Rudarjem in Olimpijo na stadionu Ob jezeru 0:0. Foto: www.alesfevzer.com
Prvi poraz Hadžića na klopi Olimpije

Potem ko sta po 20 minutah nevarno streljala Blessing Eleke in Aris Zarifović, se je mreža le nekaj trenutkov pozneje zatresla na drugi strani. Dominik Glavina je namreč v 24. minuti s petih metrov zadel z glavo po predložku Marka Iharoša z desne strani in je s 16. golom v letošnjem prvenstvu znova sam na vrhu lestvice strelcev.
Le minuto zatem je bilo že 2:0, ko je John Mary s strelom s konico čevlja presenetil Roka Vodiška. Žoga je šla med ljubljanskim vratarjem in bližnjo vratnico ter se od okvirja vrat odbila za golovo črto. Nov udarec gostom je v 34. minuti zadal Iharoš s pravcatim "izstrelkom" s približno 35 metrov v levi zgornji kot Vodiškovih vrat. To je bil gotovo eden izmed najlepših zadetkov sezone!
Mary je takoj na začetku drugega polčasa po novi napaki v obrambi Olimpije povišal na 4:0, potem ko je Vodišek najprej ubranil njegov strel z roba kazenskega prostora, odbito žogo pa je kamerunski napadalec pospravil za vratarjev hrbet. V 49. minuti je na 4:1 znižal rezervist Issah Abass, v 84. minuti pa je z razdalje zadel še Danijel Miškić.
Maribor je že v soboto osvojil 14. naslov državnega prvaka, z Gorico se je razšel z 2:2.