Milivoje Novaković je bil najnevarnejši Mariborčan. Najlepšo priložnost za gol je zapravil v 63. minuti, ko je izgubil dvoboj
Milivoje Novaković je bil najnevarnejši Mariborčan. Najlepšo priložnost za gol je zapravil v 63. minuti, ko je izgubil dvoboj "na štiri oči" z vratarjem Olimpije Rokom Vodiškom. Foto: BoBo
Alexandru Cretu
Dvoboj Alexandruja Cretuja in Marcosa Tavaresa. Foto: BoBo
Nik Kapun
Poškodba Nika Kapuna že v 2. minuti je nekoliko prekrižala načrte Olimpiji. Foto: BoBo
Olimpija
Na tribunah Stožic se je zbralo približno 7.000 gledalcev. Foto: BoBo
Darko Milanič
Trener Maribora Darko Milanič je bil po tekmi zadovoljen tudi z remijem. Foto: BoBo
Safet Hadžić
Trener Olimpije Safet Hadžić še na tretji tekmi zapored ni izgubil z Mariborom. Foto: BoBo
Izjave po derbiju Olimpija - Maribor
Na derbiju živahno v 2. delu, a manjkali goli

Vijoličasti in zeleno-beli so pred 7.000 gledalci v Stožicah sploh v drugem polčasu prikazali všečen nogomet, ki so mu manjkali le zadetki.

Olimpija je bila najbližje golu v 36. minuti, ko se je po poskusu Blessinga Elekeja izkazal Jasmin Handanović. Na drugi strani je Rok Vodišek v 63. minuti ustavil Milivoja Novakovića, ki se je sam znašel pred vratarjem Ljubljančanov.

Končna statistika govori o izenačeni tekmi. Posest žoge 51:49 za Maribor, streli v okvir vrat 4:4, streli skupaj pa 12:7 za domače.

Druga "zaključna žoga" proti Gorici
Varovanci Darka Milaniča imajo tako pet krogov pred koncem 14 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci Domžalčani, kar pomeni, da teoretično še niso prvaki. 14. naslov slovenskega prvaka si lahko zagotovijo v naslednjem krogu 6. maja, ko gostijo Gorico.

Hitra poškodba Kapuna
Derbi se za Olimpijo ni začel najbolje. Nik Kapun se je že v 2. minuti poškodoval, potem ko je nerodno stopil. Zamenjal ga je Blessing Eleke. Maribor je sicer zapretil prvi. V 4. minuti je namreč dlani Roka Vodiška s strelom z roba kazenskega prostora ogrel Milivoje Novaković. Ta je bil v obetavni akciji tudi v 16. minuti, a se je nato zapletel v kazenskem prostoru. Malo pozneje je "Nova" spet zapretil, a si je dal predolg predložek. Vijoličasti so bili nekoliko nevarnejši, več so napadali, medtem ko je Olimpija bolj prežala na protinapade.

Handanović preprečil vodstvo Olimpije
V 37. minuti je Olimpija le prišla do priložnosti. Po podaji iz kota se je Eleke v gneči sijajno odzval in s konico čevlja poslal žogo pod prečko, a se je s fenomenalno reakcijo izkazal vratar Jasmin Handanović, ki je žogo odbil čez vrata. Zares izjemna obramba. Na drugi strani je žoga po podaji Mitje Vilerja preletala Vodiška in oplazila prečko. Polčas se je končal z 0:0. Statistika: posest žoge 53:47 za Olimpijo, streli v okvir vrat pa 2:2.

Novaković in Benko zapravila lepi priložnosti
Drugi del se je začel s poskusom Leona Benka, ki je z glavo meril mimo vrat. Benko je nato po trčenju z Elekejem moral za nekaj minut z zelenice. V 63. minuti se je Novaković sam znašel pred Vodiškom, a je ta dobil "dvoboj na štiri oči". Malo pozneje je imel na drugi strani po odbiti žogi Handanovića izjemno priložnost še Benko, a je žogo s približno 14 metrov poslal čez vrata. Olimpija je imela v 63. minuti še eno lepo priložnost, ko je na podajo Benka vtekel Abbas, a ga je še pravočasno blokiral Viler. Drugi polčas je bil precej živahnejši kot prvi. Zdelo se je, da zadetek visi v zraku.

Handanović ustavil Kirma
V 79. minuti se je po neuspešnem izbijanju Rodriga Defendija na desni strani kazenskega prostora priložnost ponudila Andražu Kirmu, ki je dobro meril, a se je s parado izkazal Handanović. Žogo je odbil čez vrata. A kljub poskusom na obeh straneh, nekoliko nevarnejša je bila Olimpija, se mreži do konca nista zatresli.

Brez zadetkov v Novi Gorici
Tudi v prvi tekmi dneva sta se Gorica in Krško razšla brez zadetkov (0:0). Gostje so od 73. minute igrali brez izključenega Mensaha.

Safet Hadžić, trener Olimpije: "Zelo težka tekma. Maribor je uigran, težko je igrati proti njemu. Imeli smo malo smole, Nik Kapun se je takoj poškodoval, imeli smo še nekaj težav, tako da je bil Maribor v prvem polčasu malce boljši. Po priložnostih pa smo bili mogoče mi boljši."

Darko Milanič, trener Maribora: "Kar zadeva nas, smo imeli drugačne želje, drugačen načrt, vendar nismo zadeli. Odigrali smo tekmo, v kateri smo res poskušali zmagati vse od začetka. Ko smo poskušali napadati, smo porabili več energije, tako da je bil tudi tekmec v zadnjem delu nevaren. Toda fantje so tekmo zelo pošteno oddelali. Je pa tudi to korak naprej, imamo le še točko za osvojiti za naslov prvaka."