Anže Jelar je načel mrežo državnih prvakov. Foto: MMC RTV SLO
Maribor
Mariborčani so za uvod spomladanskega dela doživeli hladno prho. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Triglavani šokirali Maribor

Po mirnem začetku tekme so Kranjčani povedli v 29. minuti, ko je Anže Jelar z desne strani kazenskega prostora z diagonalnim strelom matiral Jasmina Handanovića. Najlepšo priložnost Mariborčanov v prvem polčasu je zapravil Aleksandar Rajčević, čigar strel je Žan Pelko ubranil.

Đurković povišal na 2:0
Po odmoru so gostje pritisnili, Aleš Mertelj in Marcos Tavares sta zapretila Pelku, vendar so se drugega gola veselili domači. V 60. minuti je namreč Enis Đurković v protinapadu preigral Rajčevića, nato pa ukanil še Handanovića.

Častni zadetek Volaša
V nadaljevanju je mariborski trener Darko Milanič v igro poslal Gorana Cvijanovića in Etiena Velikonjo, kar pa kljub nekaj priložnostim ni prineslo zadetka. Gostom je domačo mrežo uspelo zatresti šele v 94. minuti, ko je bil uspešen Dalibor Volaš. Takrat pa je bilo za kaj več kot častni poraz že prepozno.

Prednost pred Olimpijo še vedno lepa
Kljub porazu ima Maribor še vedno "velikih" 12 točk prednosti pred prvim zasledovalcem Olimpijo, ki je v soboto s 6:0 odpravila Nafto.