Po prejšnjem derbiju pred štirimi meseci je Maribor pokal od samozavesti. Olimpijo je premagal z 1:0, kar je bila njegova prva domača zmaga nad večnimi tekmeci po novembru 2017, in jo izločil iz igre za naslov. Zdaj so razmerja drugačna, Ljubljančani so se z navijaško skupino Green Dragons v Ljudskem vrtu veselili velike zmage. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija je precej bolje delovala v polju in je še naprej brez prejetega zadetka v državnem prvenstvu s 100-odstotnim izkupičkom, medtem ko je Maribor po Šerifu (1:0), Kopru (2:1) in Helsinkih (0:2) doživel četrti zaporedni poraz.

V 36. minuti je mrežo prvi zatresel Svit Sešlar. Po predložku Maria Kvesića iz kota je v padcu z glavo streljal na bližnji vratnici oziroma na robu vratarjevega prostora in matiral Menna Bergsna. Zamudil je branilec Andraž Žinič.

Drugi gol za Olimpijo je v 79. minuti dosegel Timi Max Elšnik. Znova je z desne strani podal Kvesić, kapetan zmajev je bil popolnoma sam v kazenskem prostoru in neubranljivo zadel z glavo s sedmih metrov. V prvi ligi se je med strelce vpisal osmič, prvič proti Mariboru.

20-letni Svit Sešlar je zadel prvič v letošnji sezoni. V prvi ligi je do zdaj odigral 40 tekem in se trikrat vpisal med strelce, v pretekli sezoni je oba gola dosegel v Stožicah proti Bravu. Foto: www.alesfevzer.com

Vidovšek preprečil gol Vipotniku

Po uvodnih 20 minutah, v katerih ni bilo pravih priložnosti, so prvi resneje zapretili gostje. Po strelu iz kota je Mustafa Nukić z glavo žogo poslal čez prečko.

Dve minuti pozneje so imeli vijoličasti še lepšo priložnost. Po podaji Ivana Brnića z leve strani v kazenski prostor Žanu Vipotniku ni uspelo potisniti žoge v mrežo. Streljal je s petih metrov, a je njegov poskus vratar Olimpije Matevž Vidovšek ubranil.

V 24. minuti je Vidovšek pravočasno stekel iz vrat in odbil žogo pred Rokom Baturino po globinski podaji.

V prvem polčasu je bilo razmerje v strelih 7:5, od tega v okvir vrat 3:2, žogo pa je imela več časa Olimpija (42:58 odstotkov). Zeleno-beli so večjo posest žoge pridobili predvsem na ta način, da so igro gradili s šestimi vezisti, kar je bilo taktično presenečenje trenerja Alberta Riere.

Maribor jalov v napadu

V drugem polčasu do povišanja vodstva Olimpije ni bilo pravih nevarnosti ne na eni ne na drugi strani. Aljaž Antolin je v 59. minuti meril premalo natančno. Štajerci, pri katerih je ob Ažbetu Jugu, Martinu Milcu in Aleksu Pihlerju zaradi poškodbe manjkal tudi Sven Šoštarič Karić, so prihajali do kazenskega prostora, nato pa so se akcije praviloma končale brez strela. Tudi v končnici srečanja Mariboru ni uspelo ogroziti Vidovška.

Končna statistika: streli 8:9, v okvir vrat 3:4, koti 6:5, posest žoge 44:56 odstotkov.

4 od 4: Olimpija zmagala tudi v Ljudskem vrtu

Elšnik navdušen nad Riero

"Tri točke so najpomembnejše in tudi to, da na štirih tekmah še nismo dobili gola, pove veliko o karakterju ekipe. Pomagamo Matevžu, da obdrži 'ničlo' in posledično lažje nabiramo točke. S prihodom trenerja Riere se je naša igra zelo spremenila, hitro smo sprejeli njegove ideje in to se tudi pozna na igrišču. Navdušen sem nad njim, zame je najboljši trener, kar sem jih do zdaj imel," je za Šport TV povedal Elšnik.

Karanović: Če bi Vipotnik zadel, bi bilo mogoče drugače

"Zavestno smo se postavili bolj obrambno, v prvem polčasu smo delali prave stvari. Škoda, da Vipotnik ni zadel, saj bi to verjetno drugače obrnilo tekmo. Znova smo prejeli gol iz prekinitve, kar postaja že nerazumljivo, na koncu pa je Olimpija zasluženo zmagala," je dejal trener Maribora Radovan Karanović, ki je izpostavil tudi težave z učinkovitostjo.

"Veliko je bilo priložnosti na obeh straneh, mi pa smo bili premalo zbrani v obrambi. Naša glavna naloga je bila biti kompaktni v obrambi in ne prejeti zadetka, a se to ni zgodilo," pa je dodal Andraž Žinič.

Hadžić in Klepač strelca v Domžalah

Na prvi nedeljski tekmi so se Kalcer Radomlje in Mura v Domžalah razšle z 1:1. Radomljani so neporaženi že od 3. aprila. Prvi polčas je pripadel domači ekipi, drugi pa gostujoči.

Vicko Ševelj je v 8. minuti zadel vrh prečke, v 20. minuti pa je Nedim Hadžić poskrbel za vodstvo gostiteljev. Po dolgi podaji je Mario Čuić z glavo podaljšal žogo do Hadžića, ta je prišel v kazenski prostor in rutinirano ugnal Matka Obradovića.

Ob odmoru je trener Mure Damir Čontala v igro poslal Mihaela Klepača, Prekmurci pa so postajali vse nevarnejši, čeprav so imele v 60. minuti novo lepo priložnost tudi Radomlje, a se je Obradović izkazal po poskusu Hadžića iz bližine. V 71. minuti je z natančnim strelom s slabih 20 metrov zadel Klepač in s svojim drugim golom sezone izenačil na končnih 1:1.